Ulaşım Masraflarını Azaltmak İçin Öneriler

Konforuna düşkün kişilerin ulaşım masrafları aylık bütçeyi sarsabiliyor. Bu noktada şunu düşünmek gerekiyor; anlık rahatlık mı önemli, istediğin bir şeye sahip olmak için birikim yapmak mı? Belki de farklı yöntemler deneyerek, ulaşım masraflarından tasarruf edip biriktirebiliriz...
Ulaşım Masraflarını Azaltmak İçin Öneriler

Özellikle büyük şehirlerde bir yerden bir yere gitmek için belli masrafları göze almak gerekiyor.Ancak ulaşım için pek çok alternatifin olduğunu da akıldan çıkarmamak gerek.

Kendinize Güzergah Çizin

Gideceğiniz yere varmadan önce kendinize bir ulaşım planı yapın. Belki 'aman taksiye binerim ne plan yapacağım' diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama taksiyi alışkanlık haline getirmek zamanla cep yakıyor. Bunun için gideceğiniz yerde metro var mı, en kolay oraya toplu taşıma kullanarak nasıl varabilirim sorularına yanıt verin.

Kısa Mesafa Taksiye Binsem De Olur

İşte yukarıda yazdığım bu cümleyi söylemeyin. Mesela metrobüsten indiniz, evinize biraz daha yol var ve birçok ulaşım seçeneği olmasına rağmen eve gitmek için taksiye binmeyi tercih ettiniz... İşte burada minibüse binmeyi ya da yürümeyi tercih etmiş olsaydınız, daha kazançlı çıkacaktınız.

Evet, her yere ulaşım özellikle belli saatlerden sonra kolay olmuyor. O zaman taksiye binmek gerekiyor ama önemli olan bunun dozunu iyi ayarlamak vee bütçeye bir ulaşım kancası atmamak.

Konfor Alanından Çıkın

Ülkemizde taksi, uber tartışmaları devam ederken bizim burada size tavsiyemiz; para biriktirmek istiyorsanız konfordan vazgeçmeniz. En azından yapabildiğiniz kadar... Her yere taksi kullanarak gitmeniz durumunda harcayacağınız parayı düşünün. Hem büyük şehirlerde daha fazla trafik oluyor. Metro bunun için iyi bir alternatif.

Resim

Faizsiz Yatırım Seçeneklerini Duydunuz Mu?

Birikiminizi faizsiz bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız; katılım bankalarının katılma hesaplarında faizsiz bankacılıktan faydalanabilirsiniz. EFT, havale masrafı, hesap işletim ücreti gibi ekstra ödemeler de olmasın istiyorsanız Senin Bankan size göre. Senin Bankan’ı incelemek ve hızlı bir şekilde hesap açmak için tıklayın.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol