Nasıl zengin olunur?

Sabah 09.00 akşam 18.00 çalışarak zenginliğe kavuşulamaz. Zenginlik için bir merdiven düşünün, basamakları tek tek çıkacaksınız. Ama dikkat! Öyle hoplamak yok, düşebilirsiniz.

Gerçek zenginlik zihindedir. Bolluk ve bereketin anahtarı da düşünce ve davranışta gizlidir.

1. HAYAL KURUN  

Zengin olma hayalinden bahsetmiyorum. Sizin başarıdan başarıya koştuğunuz ortamı HAYAL edin...

2. GELİRİ ARTIRIN

 Çalışan ZAM, esnaf KÂR ister ama oturup ‘Patrona bunu nasıl söylesem’, ‘Müşteriye nasıl daha değer katsam’ diye plan yapmaz. İşinizi geliştirin, ek sorumluluk alın, değerinizi patrona ve müşteriye somut olarak ortaya koyun.

3. GELİRİNİZDEN AZ HARCAYIN 

Böylece BİRİKİM için para kalır. Her ay bir isteğinizden feragat edip bütçeyi kısın.

4. FIRSATI bilmeyen, fırsata erişemez. Zengin arkadaş çevresi kurun, zenginler sosyal ortamda hep FIRSAT ve yatırım konuşur.

5. RİSK almadan zengin olunmaz. Değişimi kucaklayın. Cesaretinizi toplayın, ölçülü, size uygun risk alın.

6. EN ÖNEMLİLERİNDEN BİRİSİ DE YATIRIM

Yatırım yapmadan para çoğalmaz. Birikiminizi çeşitlendirip (döviz, altın, mevduat), uykularınızı kaçırmayacak şekilde yatırıma çevirin. Çalışan para paslanmaz.

7. BUNLARI DA UNUTMAYIN...

- ‘Hayalleriniz sizi korkutmuyorsa, doğru hayalleri kurmuyorsunuz’ Richard Branson

- En büyük zenginlik, en az şeye istek ve ihtiyaç duymaktır.

- Sahte hayat yaşamayın. Zengin gözükmek kimseyi zengin etmemiş.

- Zenginler illa zengin olanla değil, ona farklı şekillerde değer katanlarla zaman geçirir.

BİRİKİM YAPMANIN DOĞRU ADRESİ MONEYE!🎈🎉🎊🌟

Asla birlikte çalışmak istemeyeceğiniz yönetici profilleriHarvard Business School uzmanlarından Bill George’un, birlikte çalışmanın imkansız olduğu yöneticileri tespit etmek ve onlardan uzak durmak için hazırladığı kılavuza göz atmaya ne dersiniz?

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Utku Erdegor
Zengın olmama arabam olmam
Utku Erdegor
Zengın olmama arabam olmam. Bugatımlen
Parayi Katladim
Cikarin aklinizdan zenginligi Saglik en buyuk zenginlik Ben zenginim ama genclikte parasiz zamanlarimda cok daha mutlu gunlerim oldu
mustafa turan
sigarayı bırakarak başlayın alkolüde sonra işe yürüyerek gidin sonra dışarda yemek yemeğin maaşınızı altın Euro sterlin İsviçre frangı dolara yatırın abi iş kurun karınızın üstüne yavaş yavaş para gelir cimri olun pinti olun
celal celal
herkes bir şeyin fakiridir....herkeste eksik olan bir şeyler vardır ...huzur-mutluluk istersen bu para da değil herşey beklentiyle alakalı ..insana dünyayı versen gözünü ay çevirir onuda der :)
yusufislam efe
ooooooo gerçek
Adem Arslan
Yani Mesela Sen Bir Sirkette Pc Mühendisisin Mesela Bir Kisi Gunde 8 Saat Calisiyorsa Sen 10 saat calis Diger is arkadaslarindan once isini bitir ve patronuna Isimi bitirdim diyip Onun Ilgisini Cek ve onun gozune Gir Emin Olki Boyle Yaparsaniz Patronunuz Sizi Yardimcisi Yapar Hatta Artik Onun Zamani bittimi Sirketi size Devreder

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store