30 Yaşına Gelmesine Rağmen Kendileriyle Yaşayan Oğullarına Tahliye Davası Açtılar

Ev kiraları pahalı olduğu için ayrıldığı aile evine geri dönen çocuğun başına gelenler oldukça ilginç. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Rotondo ailesi çocuklarının evden tahliye edilmesi için dava açtı.

Mark ve Christina Rotondo, 8 yıl önce eve dönüp kira ödemeden onlarla birlikte yaşayan oğulları Michael’den kurtulmak için önce ona para önerdi. 1000 dolar paraya ek olarak da müzik seti, silah gibi varlıklarını satması için de yardım teklif etmişler. Bu da olmazsa bir iş bul. Senden daha kötü geçmişe sahipler için bile iş var diye de eklemişler. Rotondo Ailesi çocuklarına; biz artık seni evde istemiyoruz, evden çıkmalısın diye tam 5 kez yazı göndermiş. 

Michael ise ailem o odayı zaten kullanmıyor, ben oğullarıyım ama kiralar çok pahalı ve ev bulmam kolay değil, dedi. Aile üyesi olduğum için bana 6 ay süre versinler, onlarla konuşmadan gidip geliyorum, diye kendini savundu.

Michael her ne kadar kendisini savunsa da yargıç Greenwood ailenin yeterince uyarıda bulunduğu kanısına vardı ve oğul Michael Rotondo’nun evden tahliyesine karar verdi.

Evlat Rotondo, yargıç tarafından verilen karara saygı duyduğunu söyledi.

Bizim örf ve adetlerimize göre bu olayın yaşanması zor gibi gözükse de siz işinizi şansa bırakmayın. Böyle bir duruma düşmemek için para kazanmalı, tasarruf yapmalı ve kendi hayatınızın kontrolünü elinize almalısınız. 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store