LinkedIn’de Kripto Sektörü ile İlgili İş İlanları Ne Kadar Arttı?

Şirketler, kripto para birimi ile ilgili becerilere sahip çalışanlar için işe alımlarını ciddi şekilde artırıyor. LinkedIn tarafından yakın zamanda yapılan analiz neler gösteriyor?

Şirketler, kripto para birimi ile ilgili becerilere sahip çalışanlar için işe alımlarını ciddi şekilde artırıyor. LinkedIn tarafından yakın zamanda yapılan analiz; bitcoin, ethereum, blockchain ve kripto para birimi terimlerini içeren iş ilanlarının sayısının 2020 ve 2021 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri'nde %395 arttığını gösteriyor.

Bu, aynı dönemde ilanlarda %98'lik bir artış gören daha geniş teknoloji endüstrisi için listelerdeki artıştan önemli ölçüde daha büyük bir büyüme. LinkedIn listelerindeki en yaygın unvanlar, blockchain geliştiricileri ve mühendisleri içeriyor.

LinkedIn, ilanların çoğunun yazılım ve finans endüstrilerinde olduğunu dile getirdi. Ancak profesyonel hizmetler endüstrisinin (muhasebeciler ve danışmanlar dahil), personel endüstrisinin ve bilgisayar donanımı endüstrisinin de kripto ile ilgili işler için işe alımları artırdığını da kaydetti. LinkedIn'in iş platformunda yakın zamanda yapılan bir "kripto para birimi" araması, PayPal ve Deloitte gibi büyük şirketlerdeki listeler de dahil olmak üzere 11.000'den fazla sonuç ortaya çıkardı.

Kripto para birimlerinin değeri arttıkça, teknolojiyi çevreleyen topluluk da arttı. İnsanlar düğünlerinde kripto hediyeler istiyor. Yatırım kulüpleri üniversite kampüslerinde daha popüler hale geliyor ve öğrenciler kriptoyla giderek daha fazla ilgileniyor. 

İşin özü şu ki, bu yıl yeni bir iş arıyorsanız, hatta sadece bir ek iş arıyorsanız kripto dünyasının size sunabileceği şeyler olabilir.

Etiketler kripto para linkedin
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store