Teninize Uygun Parfüm Nasıl Seçilir?

Parfüm almak istiyor ve kararsız mı kalıyorsunuz? Parfüm seçerken teninize uygun olanı seçmekte kararsız mı kalıyorsunuz? Öyleyse sizin için yazdıklarımıza bir göz atın.

Sevdiğiniz, Bildiğiniz Bazı Kokuları Bulmaya Çalışın

Sevdiğinizi bildiğiniz bazı kokular olabilir. Bu kokuyu içeren bir parfüm bulmaya çalışın. Mağazaya gittiğinizde, onlara benzer bir koku aradığınızı söyleyin; çiçek, odunsu veya narenciye kokusu olabilir. Çevrimiçi alışveriş yapıyorsanız, koku seçiminizi belirtmenize izin veren filtreleri kullanın. Etrafınızdaki kokulara odaklanın zaman ve hangi kokuyu sevdiğinizi öğrenin.

Önce Hafif Kokuları Deneyin

Farklı kokuları denerken, daha hafif kokulardan daha ağır kokulara geçin. Misk kokusu en hafif ve en odunsu kokudur. Yani, misk kokularından narenciye kokularına, çiçek kokularına ve daha sonra odunsu kokulara doğru seçimler yapın.

Tek Seferde Tüm Kokuları Denemeyin 

Kokuları test ederken aşırıya kaçmayın. Ne kadar çok koku alırsanız, kokuyu seçerken o kadar karışır ve doğru seçimi yapmanıza engel olabilirsiniz. Tek seferde üçten fazla kokuyu denemeyin.

Kokuları Bilek İçinizde Deneyin

Parfümü test etmenin en iyi yolu, bilek içlerinize sürerek mümkün olur. Ayrıca kulaklarınızın arkası, gerdanınız, dirsek içleriniz ve dizlerinizin arkası kokuyu teninizle uyumlaştırmaya yardımcı olur. 

Koku Molası Verin 

Bir kokuyu test ederken aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer şey kokuları denerken mola vermek. Kendinizi koku ile çevrelemeyin. Başka koku denemeden önce kahve koklayın ya da mağazadan çıkıp daha sonra tekrar gelin. 

Her parfüm her tende farklı kokabilir. Kokuyu beğenip beğenmediğinizi gerçekten anlamak için, deneme parfümünü alın ve birkaç gün deneyin.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store