Üretkenliğinizi artırmanın 5 yolu

Yapılacaklar listeniz uzamaya devam ettikçe, stres seviyeniz de artar. Bu gibi durumlarda kontrolü elinizde tutup üretken olabilmek için yapabileceğiniz şeyler nelerdir?

1- Uyku

Uykunuzu iyi almak güne iyi başlamanızı ve gün içinde yapacağınız tüm işlerde etkili ve odaklanmış olmanızı sağlar. Günlük temponuza başlamadan önce ‘şarj olmuş’ hissetmeniz hem fiziksel hem de mental açıdan önemli.

2- Planla ve uygula

Bir sonraki haftanızı, gününüzü planlamak elbette önemli ancak en verimli olduğunuz saatlere göre dakikalarınızı dahi planlamak sizin daha üretken olmanızı sağlayacak. Bu planlamayla, kendi çalışma temponuz ve toplantı saatlerinize göre tek seferde bir iş veya etkinlik üzerinde çalışın, büyük projelerinizi küçük hedeflere ayırın. Bu, odağınızı geliştirmeye yardımcı olur.

3- Hareket et

Egzersiz yaparken salınan kimyasallardan olan endorfinler motivasyonunuzu yükseltirken, stres seviyenizi azaltmaya yardımcı olur. Haftada birkaç kez egzersiz yapmaya zaman ayırın. En az 40 dakikalık egzersiz veya yürüyüş bu konuda çok etkili olur.

4- Düşüncelerini yönet

İş ile ilgili olumsuz düşünceleri yönetmeyi öğrenebilirsiniz. Burada kilit nokta, düşüncelerinizin farkında olup onları neyin tetiklediğini belirlemeye çalışmak. Araştırmalar, olumsuz duyguları bastırmak yerine kabul etmenin zihinsel sağlığınızı iyileştirebileceğini gösteriyor. Tetikleyicilerinizi anlamak da tepkilerinizi tahmin etmenize ve buna göre hazırlanmanıza yardımcı olur.

5- Gerçekçi beklentiler belirle

Ekibinizle yaptığınız iş ile ilgili önceliklerinizi değerlendirin ve beklentilerinizi, zamanınızı, enerjinizi iyi yönetin. 

 

Girişimcilikte başarıya götüren 5 anahtarÇoğu girişimci büyük hayallerle yaşar fakat azı hayallerini gerçeğe dönüştürebilir.Uzman statüsüne ulaşmak, bilginin yanı sıra başkalarını etkileyecek enerjiye sahip olmayı gerektirir.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store