Girişimcilikte başarıya götüren 5 anahtar

Çoğu girişimci büyük hayallerle yaşar fakat azı hayallerini gerçeğe dönüştürebilir.Uzman statüsüne ulaşmak, bilginin yanı sıra başkalarını etkileyecek enerjiye sahip olmayı gerektirir.
Girişimcilikte başarıya götüren 5 anahtar

Güçlü kişisel marka ve kredibilite oluşturmak sanıldığı kadar zor değil. İşte etkili girişimcilerin ortak özellikleri;

1. Kendi alanına sahip olmak
Uzmanlık kazanmak zaman alan bir iş olsa da, kendi alanınızın tarihini öğrenmeyi deneyin. Bu, sizin o alana farklı perspektiflerden bakmanızı ve hangi yöne doğru ilerleyeceğinize karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

2. Sesini bulmak
Alanınızın farklı alanları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra kendi pozisyonunuzu kesin ve net bir şekilde ifade edin.Düşüncelerinizle ilgili dürüst olduğunuz ve onları güçlü bir sesle dile getirdiğinizde sizi dinleyeceklerdir.

3. Tecrübeyi paylaşmak
Görüşleriniz ve uzmanlığınızla ilgili net olduğunuzda sektörel problemler ya da değişimlerde kişiler size danışacaktır.Workshoplar yönetmek, konuşmalar yapmak ve televizyonda görünür olmak kendinizi göstermenin yollarından bir kaçıdır.

4. Ölçülebilir sonuçlar göstermek
Görünür olmadığı sürece çabanız değersizdir. Başarılarınızı kendi web sitenizde ve sosyal medya sayfalarında paylaşın.

5. Araştırmaya devam etmek
1998 yılında kendi alanınızda uzman olmanız 2017 yılında hala uzman olduğunuz anlamına gelmez. Sektörel değişikliklere ayak uydurun, yeni yetenekler geliştirin ve araştırmaktan asla vazgeçmeyin.

Kobiler hangi kredileri kullanabilir?KOBİ kredileri, nakdi krediler ve gayri nakdi krediler olmak üzere ikiye ayrılıyor. Peki, esnaf kredisi olarak da adlandırdığımız kobi kredisini kullanmak isteyenler, hangi durumda neyi tercih etmeli?

 

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol