Paralarını Kaybetmeden Önce Zengin ve Ünlü Olan 25 Kişi

İşte kariyerlerinin bir noktasında tüm parasını kaybeden zengin ve ünlü kişilerden 25 örnek. Bazıları kendini toparlamayı, bazıları ise finansal sıkıntıdan kurtulamadı.

Zengin ve ünlülerin hayatları genellikle göz alıcı görünür, ancak en bilinen ünlülerin bile parayla ilgili sorunları olabilir.

Maddi sıkıntılardan kurtulmayı başaran ünlülerin ilham verici hikayelerine rağmen, bu hikâyenin tam tersi de olabiliyor. Müzisyenlerden sporculara ve film yıldızlarına kadar, bazen şöhret ve zenginlik, korkunç bir harcama çılgınlığına neden olabilir. 

İşte kariyerlerinin bir noktasında tüm parasını kaybeden zengin ve ünlü kişilerden 25 örnek. Bazıları kendini toparlamayı, bazıları ise finansal sıkıntıdan kurtulamadı.

 1. 2009'da beklenmedik bir şekilde öldüğünde Michael Jackson'ın en az 400 milyon dolar borcu olduğu bildirildi.
 2. Nicolas Cage, henüz 2009'da 40 milyon dolar kazanan Hollywood'un en büyük yıldızlarından biriyken aynı zamanda en çok harcama yapanlardan da biriydi.
 3. Floyd Mayweather Jr.'ın lakabı, hiçbir boks maçını kaybetmediği için "Para"dır. Ama ironiktir ki, IRS'e borçluydu.
 4. Mike Tyson, kariyeri boyunca 400 milyon dolar kazandı, ancak 2003'te 23 milyon dolarlık bir borçla nakavt edildi.
 5. Stephen Baldwin, vergiler ve birkaç ipotek borcu nedeniyle 2009 yılında iflasını duyurdu.
 6. 2015 yılında 50 Cent'in 32,5 milyon dolar borcu olduğu bildirildi.
 7. Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra bir başkanın iflas ettiğini hayal etmek zor, ancak saygın İç Savaş Generali Ulysses S. Grant'e olan tam da buydu.
 8. Amerikalı yazar Mark Twain babası o 11 yaşındayken babası öldükten sonra yoksul bir şekilde büyüdü.
 9. MC Hammer "U Can't Touch This" hitine rağmen iflasını duyurdu.
 10. Dennis Rodman ünlü bir basketbolcuydu, ancak 2012'de avukatları, yaşam masraflarını zar zor karşılayabildiğini söyledi.
 11. Aktris Kim Basinger bir zamanlar 1.691 dönümlük bir kasaba satın aldı ve daha sonra iflasını duyurmak zorunda kaldı.
 12. "Let's Get It On" ve "I Heard It Through the Grapevine" şarkılarının soul şarkıcısı Marvin Gaye, eski karısına nafaka borcu olduğu için iflas etti.
 13. Burt Reynolds 60'lar, 70'ler ve 80'lerde büyük bir film yıldızıydı, ancak 90'larda iflasını ilan etmek zorunda kaldı.
 14. Meat Loaf, 70'lerde başarılı bir kariyere sahipti, ancak 80'lerde ona açılan 45'ten fazla dava nedeniyle iflas başvurusunda bulunmak zorunda kaldı.
 15. Willie Nelson, bir country şarkıcısı olarak bilinir, ancak aynı zamanda kayda değer para sorunlarına da sahiptir.
 16. Gary Coleman bir çocuk yıldızıydı, ancak ailesi ve iş danışmanı parasını yanlış yönettiği için iflas etti.
 17. Son 30 yıldır Wayne Newton'un başını belaya sokan mali sorunlar ve borçlar onun iflasına sebep oldu.
 18. Larry King, Amerika'nın medyadaki en tanınan yüzlerinden biri. Ancak TV sunucusu, yasal ve mali sıkıntılardan sonra 1978'de iflasını açıklamak zorunda kaldı.
 19. Cyndi Lauper, henüz çok para kazanmadan önce iflasını açıklamak zorunda kaldı.
 20. Toni Braxton iki kez iflasını açıkladı.
 21. Aaron Carter'ın 2009'da 1 milyon dolar vergi borcu vardı ve 2013'te iflasını açıklamak zorunda kaldı.
 22. "New Jersey'nin Gerçek Ev Kadınları" yıldızı Teresa Giudice ve kocası Joe, 2009'da iflaslarını açıkladılar - ancak bu onların mali sıkıntılarının sadece başlangıcıydı.
 23. "The Partridge Family" yıldızı David Cassidy, 2015 yılında 10 milyon dolar borcu olduğunu iddia ederek iflas başvurusunda bulundu.
 24. Isaac Hayes, zamanının en etkili sanatçılarından biriydi, ancak finansal sorunlar neredeyse kariyerini mahvetti.
 25. T-Pain, bankada 40 milyon doları olan birinden, çocuklarına Burger King almak için borç para almak zorunda kalan birine dönüştüğünü söyledi.

Kaynak 

Dolarizasyon Nedir?Dolarizasyon bir ülkedeki yerleşiklerin değişim aracı, hesap birimi ve değer biriktirme aracı olarak kendi ulusal paraları yerine yabancı para kullanmalarıdır.

 

Etiketler ünlüler Zenginlik
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store