Fransa Kraliçesi Marie Antoinette'in Elmas Bilezikleri Ne Kadara Satıldı?

Marie Antoinette'ye ait üzeri 112 elmasla kaplı iki bilezik, yapılan açık artırmada ne kadara satıldı?

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

Bir zamanlar Fransa kraliçesi Marie Antoinette'e ait olan iki pırlanta bileklik, Christie müzayede evi tarafından Cenevre'de düzenlenen müzayedede 8 milyon dolara satıldı. 

Satılan iki bilezik, Marie Antoinette'in isteği üzerine ülke dışına götürüldü ve son 200 yıl boyunca bu mücevherler ailesinde kaldı. Bilezikler ilk kez bir müzayedede görüldü. Bilezikler, üç dizi pırlantadan oluşan zamansız parçalardı ve yaklaşık 140 ila 150 karatlık 112 kesim pırlanta içeriyordu. Müzayede evi Christie çalışanları, daha müzayede başlamadan bu bilezikleri sergilemişti.

 

Satıştan önce, müzayede evi Christie, bu zamansız parçaları yaklaşık 2 milyon ila 4 milyon dolara satacaklarını tahmin etmişti. Christie'nin Cenevre'deki mücevher bölümünün başkanı Max Fawcett, 200 yıldan fazla bir süre öncesine kadar izlenebilen ve zaten tarihin bir parçası olan böyle bir mücevher parçası bulmanın nadir olduğunu söyledi.

 

 

9 Kasım 2021 Salı günü düzenlenen müzayedede yakut ve pırlanta bileklik gibi pek çok parça yer aldı. Açık artırmaya çıkarılan parçalar arasında bir zamanlar Windsor Düşesi'ne ait olan mücevherler de vardı. Ancak bu parçalar satılamadı.

 

Süperstar Ajda Pekkan Nasadoge ile İş Birliği YaptıSüperstar, NasaDoge ile iş birliği yaparak NFT pazarına katıldı. İşte haberin detayları:

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store