Emekli ve Memur Zam Oranları Belli Oldu! İşte Kim Ne Kadar Alacak?

Emekli ve memur zaman oranı TÜİK verilerine dayanılarak yeniden hesaplandı. Son altı aylık ortalamanın hesaplanmasında Haziran 2021 memur ve emekli maaşı zam oranı kritik bir önem arz etti.

Haziran ayı enflasyon rakamları açıklanmasının ardından memur maaş farkı 6 aylık yüzde 5,45, emekli maaş zam oranı 6 aylık yüzde 8,45 olarak açıklandı. Peki, meslek gruplarına göre öğretmen, polis, doktor, mühendis ve diğer meslek gruplarında zamlı maaşlar ne kadar oldu? İşte, memur ve emekli maaşı zam oranları ve meslek gruplarına göre zam oranı tablosu

 

Memura ve emekli zam oranı için beklenen açıklama geldi. TÜİK Haziran ayı enflasyon oranını % 17.53 olarak açıkladı. İşçi, memur, emekli maaşı zam oranı, bu oran ile alınacak 6 aylık ortalamaya göre belirlenecek. Memur ve emekli zammı için TÜİK rakamları kritik bir önem arz edecek. İlk 6 aylık enflasyon oranının ortalamasının belirlenmesinin ardından emekli ve memur zam oranları da netlik kazanmış oldu. Haziran ayına ilişkin enflasyon rakamları TÜİK tarafından açıklandı. Haziran rakamlarının ortaya çıkmasının ardından ilk 6 aylık enflasyon ortalaması belirlendi.
 

Emekli ve memur zam oranı ne zaman açıklanacak? 

Emekli ve memurların zam oranları, 5 Temmuz Pazartesi günü saat 10.00'da açıklanan TÜİK enflasyon rakamlarının ardından netlik kazandı. Buna göre, Memurlar 6 aylık fark olarak yüzde 5,45 oranında zam aldı. Emekliler ise yüzde 8,45 oranında zam almış oldu.

Memur ve emeklilerin zam oranı ne kadar oldu? 

Memur ve emeklilerin merakla beklediği enflasyon rakamları açıklandı. Haziran enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte Temmuz ayında maaşlara yansıyacak zam da ortaya çıkmış oldu.

Memurlar 6 aylık fark olarak yüzde 5,45 oranında zam aldı. Emekliler ise yüzde 8,45 oranında zam almış oldu. Buna göre zamlı maaşlar şu tabloya göre şekillendi;

En düşük memur maaşı 247 lira artış göstererek 4 bin 789 TL oldu. 7'nci derecedeki bir öğretim görevlisinin maaşı ise 413 TL zamlanarak 8 bin 09 TL oldu.

Erteleme Alışkanlığınızdan Nasıl Kurtulursunuz?Erteleme alışkanlığı çok farklı suretlerde görülebilir ve bu alışkanlığı aşmak çok da kolay olmuyor. Özellikle bir görev sıkıcı veya karmaşıksa, ertelemek çok normaldir.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store