2021'in En Pahalı 13 Lego Seti

2021'deki en pahalı LEGO setlerine ve listenin başında olan bazı setleri bir araya getirmenin saatler alacağına göz atmak ister misiniz?

LEGO 1950'lerin sonlarından beri piyasada ve oyuncak endüstrisinde bir ikon. Popülerliği azaldığında bile LEGO, modern ve popüler şirketlerle ortaklık kurarak Harry Potter, Marvel ve Disney ile yeni setler piyasaya sürerek ilgiyi bir kez daha artırdı.

Setler küçükten büyüğe değişir ve daha büyük setler genellikle küçük bir servete mal olabilir. Bugün bir LEGO setine verilen değer, içerdiği parça sayısı, kaç set üretildiği ve koleksiyoncuların yıllardır elinde tuttuğu vintage setlerle belirlenebilir.

2021'deki en pahalı LEGO setlerine ve listenin başında olan bazı setleri bir araya getirmenin saatler alacağına göz atmak ister misiniz?

1. Harry Potter Hogwarts Castle – 399.99 Dolar
Yaklaşık 6 bin parça ve 27 mikro figür ile ünlü Harry Potter serisine dayanan seti bir araya getirmek için birkaç saatinizi alabilir. Birkaç isim vermek gerekirse, bir Şamarcı Söğüt ve bebek ejderhaya ek olarak büyük bir kale oluşturuluyor. 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

@awesome_7889'in paylaştığı bir gönderi

 
2. Pirates Of The Caribbean The Black Pear – 1.000 Dolar

804 parçalı ve altı mini figürlü şık korsan gemisi artık üretilmediği için değeri artıyor. İnşa etmek o kadar uzun sürmeyebilir, ancak koleksiyonunuzda havalı bir parça olarak hizmet edecek.

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

@zhoppingbag'in paylaştığı bir gönderi


3. Darth Maul Lego Head – 1.255 Dolar

4. Eiffel Tower – 1.450 Dolar
2007'de piyasaya sürülen Eyfel Kulesi, piyasadaki en uzun LEGO seti ve yaklaşık 3.500 ayrı parça içeriyor. Tamamlandığında, set 2 fit, 10 inç boyunda duruyor. 

5. Cafe Corner – 1.500 Dolar
Artık üretilmiyor, bu da Cafe Corner'ı koleksiyoncular arasında oldukça arzu edilen bir set haline getiriyor. İlk olarak 2007'de tanıtılan set, 2.000'den fazla parça içeriyor ve Choosing Luxury'ye göre, eBay ve diğer müzayede sitelerinde fiyat 1.500 dolardan 2.500 dolara kadar çıkabiliyor.

 
6. Limited Edition Batman Announcement Set – 1.700 Dolar
Bu Batman seti 2005 yılında, San Diego'daki Comic-Con'da piyasaya sürüldü. Süper kahraman serisinde birçok set olmasına rağmen, çoğu kişi sınırlı sayıda serinin gelecekte ne kadar popüler olacağını bilmiyordu. 

 
7. Death Star II – 2.000 Dolar

Bu LEGO setine özel tüm 3.000 parçanın küre şeklinde birleştirilmesi gerekiyor. Montajcıların seti bir araya getirmesi için masanın etrafında hareket etmesi gerekiyor. Bu da LEGO, klasik masa etkinliğini yeni bir düzeye taşıyor.

 


8. Ultimate Collector's Millenium Falcon – 2.000 Dolar

Koleksiyoncu sürümüyle aynı olmayan Millennium Falcon setleri var. Daily Hawker'a göre, set şimdiye kadar yapılmış en büyük ikinci set ve 5174 ayrı parçadan oluşuyor. Bu set 2.000 dolara bulunabilir, ancak açılmamış bir kutunun fiyatları 4.000 dolara kadar çıkabilir. Model tamamlandığında 33”x 22” x 8.3” oluyor.

9. Statue Of Liberty – 2.130 Dolar

LEGO hem genç hem de yaşlılara hitap etmeye devam ediyor. Sadece zamanın popüler karakterlerine değil, aynı zamanda ulusal simge yapılara ve ilgi çekici noktalara da dikkat çekiyor. Özgürlük Heykeli 3.000 parça ve koleksiyona eklemek için mükemmel bir set.

 
10. Grand Carousel – 2.300 Dolar
LEGO koleksiyoncuları için gerçekten anlamlı bir parça olan Grand Carousel, 2009'da piyasaya sürüldü ve 3.000'den fazla parça içeriyor. 

11. Legoland Train – 2.750 Dolar

Trenler ve LEGO'lar mükemmel kombinasyon. 2014 yılında raflardaki yerini alan set, açılmamış ve koleksiyoncu baskılarının değerinin nasıl hızla yükselebileceğinin mükemmel bir örneği. Treni inşa etmenin yanı sıra set, yolculuğa dahil edilecek yedi mini figürle birlikte geliyor.

12. Taj Mahal – 2.800 Dolar
LEGO'nun dünyadaki en büyük seti. Yaklaşık 6.000 parçadan oluşan Tac Mahal'i bir araya getirmenin zorluğuna değer katan belki de güzel sonuçlarıdır. Yeterli zaman ve parayla gerçek bir sanat eseri yaratabilirsiniz.

13. H.C. Andersen’s Clumsy Hans – 7, 375 Dolar
Dünyanın en pahalı LEGO seti, ünlü bir karaktere sahip değil ve sadece 714 parça; ancak yalnızca 80 set yapıldı ve LEGO elçilerine dağıtıldı, çoğu seti elinde tutmayı seçti, bu da onları son derece nadir hale getirdi.

Kaynak: https://www.therichest.com/luxury/13-most-expensive-lego-sets-of-2021/

 

Yatırım Amaçlı Ev mi Alsam Arsa mı? Özlem Denizmen programının ‘’Özlem’e Sor’’ bölümünde ‘’Ev alıp kiraya mı vereyim, yoksa arsa mı alayım?’’ diye soran Kadir Bey’e cevap veriyor.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store