Yürüyerek para kazanmak istemez misiniz?

Bitcoin, dijital para demek. Herhangi bir merkez bankası ya da resmi kuruluş ile bağlantısı olmayan, ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen ve herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç duymadan transferi yapılabilen dijital para. Kilo verene para veren uygulama Bu uygulamanın benzeri olan Bitwalking sanal para sistemi, hem bedene hem cebe...

Bitcoin, dijital para demek. Herhangi bir merkez bankası ya da resmi kuruluş ile bağlantısı olmayan, ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen ve herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç duymadan transferi yapılabilen dijital para.

Kilo verene para veren uygulama

Bu uygulamanın benzeri olan Bitwalking sanal para sistemi, hem bedene hem cebe hitap ediyor. Atılan her adımı sanal paraya çeviren uygulama, insanları bir yandan da yürümeye sevk ediyor. Uygulamayı cep telefonuna indirenler ne kadar çok yürürse o kadar parası birikiyor. Kullanıcılar bir yandan sağlıklı yaşamak için adımlarını çoğaltıyor.

Telefona yüklenen uygulamanın saydığı her 10 bin adımda, ortalama 8 kilometrede 1 dolar kazandırıyor.Kazanç hanesine yazılan bu paralar internet alışverişlerinde harcamak ya da sanal döviz bürolarında gerçek paraya dönüştürülebiliyor.

Projenin başlıca hedefi, dev spor markaları, sağlık hizmetleri ve sigorta firmaları ile çalışarak daha çok tanınmak. Projenin ilk talibi spor ayakkabısı üreten büyük firmalar oldu.

Yaratıcıları bu projeyle daha ilk aşamada 10 milyon dolar finansman sağlamış durumda.

Adım sayan ve ödeme yapan bileklik

Cep telefonuyla kullanılan uygulama hızla geliştiriliyor. Japonya merkezli bir şirket,  Bitwalking'in telefonlardan bağımsız olarak kullanılabilmesi için bir de bileklik tasarlıyor. Kullanıcının adımlarını sayacak olan bileklik ile aynı zamanda alışveriş sırasında anında ödeme yapılabilmesi de hedefleniyor.

Yorumlar
Kalan Karakter 800