Ali Güven'den tavsiye: 'Ayağınızı yorganınıza göre uzatın çünkü...''

“FODER Gönül Elçisi” etkinliğine katılan CNNTürk Haber Koordinatörü Ali Güven’e birikimle ilgili düşüncelerini sorduk.

Türkiye’de finansal okuryazarlığın yaygınlaşması adına çalışmalar yürüten Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER), medyada finansal okuryazarlık ve tasarruf konularına önem veren, bu konu etrafında çalışan medya mensuplarına teşekkür etmek amacıyla “FODER Gönül Elçisi” etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinliğe katılan CNNTürk Haber Koordinatörü Ali Güven, bize şu tavsiyelerde bulundu:

‘’2017 zor bir yıla benziyor. Özlem Denizmen’in tabirine göre ‘Ayağınızı yorganınıza göre uzatın!’ ki, uzatmamız gerekiyor.

Çünkü, dar zamanlarda insanın kenarda bir miktar birikiminin olmasına dair hem bize hem türk halkına çok şey öğretti Özlem Denizmen ve dolayısıyla buna uymakta yarar var.

Fakat, birikimlerimizi de iyi değerlendirmemiz gerekiyor.

Bu zorlu yıllar geçtikten sonra, o kenarda biriken paralarımızın bir gün çok işe yarayacağına inanıyorum.’’

Küçük miktarda parayla birikim yapılabilir mi? Özlem Denizmen 'Küçük miktarda parayla birikim yapılabilir mi?' sorusuna cevap verdi.

 

FODER Gönül Elçisi plaketi sahiplerini bulduTürkiye’de finansal okuryazarlık bilincinin artırılması misyonu ile 2012 yılında kurulan Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği, 8 Şubat’ta ‘FODER Gönül Elçisi’ etkinliğini gerçekleştirdi.

 

Etiketler ali güven foder
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store