Elon Musk, Tesla Hisselerinin Düşmesinden Sonra Ne Kadar Dolar Kaybetti?

Elon Musk, Tesla hisselerinin iki gün içinde %16 oranında değer kaybetmesinin ardından ne kadar dolar kaybetti? İşte haberin detayları:

Tesla Ceo’su Elon Musk, hisselerinin %16 oranında değer kaybetmesinin ardından, 50 milyar dolar kaybetti. Rekor seviyede yaşanan kayıpların temelinde Musk'ın paylaşımları ve akabinde gelişen bazı olaylardan dolayı olduğu düşünülüyor. 

Musk'ın hafta sonu Twitter takipçilerine vergiden kaçınmak için elindeki hissenin %10'unu satıp satmayacağını sormasının ardından Tesla'nın hisse fiyatları bu hafta keskin bir şekilde düşüş yaşadı. Sonuçlar, Tesla hisse fiyatlarının pazartesi günü %7 kadar düşmesine neden olan ise anket sonucunda çıkan "evet" sonucu oldu.

Tesla'nın hisse fiyatları, ünlü açığa satış satıcısının ardından salı günü %12'ye kadar düşen ek baskı altına girdi, Michael Burry'nin sildiği bir paylaşımında Musk'ın kişisel borçlarını karşılamak için hisselerini satmak isteyebileceğini öne sürdü. Hisse fiyatları, Musk'ın kuzeni ve elektrikli araç şirketinin yöneticisi Kimbal Musk'ın geçen hafta 100 milyon doların üzerinde Tesla hissesi sattığı haberiyle de etkilendi.

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre, bu haftaki keskin düşüşe rağmen, Tesla hisseleri hala yüzde 40 arttı ve Musk hala dünyanın en zengin adamı ve 122 milyar dolar ile en zengin ikinci adam Jeff Bezos'un ardından geliyor.

 

Metaverse Nedir?Metaverse çok geniş bir terim olmakla beraber genellikle insanların internet üzerinden erişebilecekleri, paylaşılan sanal dünya ortamlarını ifade eder.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store