Altın Yatırımı İçin Akılda Tutmaya Değer 7 Söz

Ted Talks ve web seminerleri bizi büyülüyor. Ancak ne yazık ki çoğu zaman hayatımıza uygulayamayabiliyoruz. Fakat bu alıntı sözlerle bunu yapmak biraz daha kolay çünkü her alıntıda tek bir noktaya odaklanabiliyoruz.

Ted Talks ve web seminerleri bizi büyülüyor. Ancak ne yazık ki çoğu zaman hayatımıza uygulayamayabiliyoruz. Fakat bu alıntı sözlerle bunu yapmak biraz daha kolay çünkü her alıntıda tek bir noktaya odaklanabiliyoruz. Bununla birlikte, en iyi yanları, deneyimle destekleniyorlarsa, genellikle bir yaşam biçimi veya bir gerçek haline gelmeleri.

Gertrude Stein, “Paranın mutluluğu satın alamayacağını kim söylediyse, nereden alışveriş yapacağını bilmiyor” diyerek en çelişkili ve bir o kadar da sert gerçeği dile getirdi. Mutlulukla ilgili buna inanmak istemesek de bu altın için de geçerli. Ama bu kadar değil, altın için dahası var.

Belki de hiçbir şey pratik gerçekler ve istatistiklerle desteklenen bir inanç sisteminden daha etkili olamaz. Altın yatırımcılarının altına yatırım yaparken akıllarında tutmaları gereken altın ile ilgili bazı ünlü alıntılar:

1. “Altın ve gümüş gibi emtialar, dünyadaki ulusal sınırları, siyaseti, dinleri ve ırkı aşan bir pazara sahiptir.”

– Robert Kiyosaki, Amerikalı Yazar

2. “Altın arzusu altın için değildir. Hürriyet ve menfaat içindir.”

– Ralph Waldo Emerson, Amerikalı Yazar

3. “Altın bir hazinedir ve ona sahip olan, bu dünyada istediğini yapar.”

– Kristof Kolomb

4. Su en iyisidir, ancak altın, lordların zenginliğinin en üstünde, gecede yanan ateş gibi parlar.

– Pindar, Antik Yunan Filozofu

5. “Altın ve gümüş paradır, geri kalan her şey kredidir.”

– J.P. Morgan

6. “Ey Altın! Hâlâ seni kâğıt paraya tercih ediyorum.”

– Lord Byron, İngiliz Şair

7. ''Sürü içgüdüsünün tuzağına düşenler tarihin tufanlarında boğulur. Ancak her zaman gözlemleyen, akıl yürüten, önlem alan ve böylece selden kurtulan birkaç kişi vardır. Altın da böylelikle son çare varlığı olmuştur.'''

- Antony C. Sutton, İngiliz-Amerikalı Ekonomist

 

Finansal Zekanızı Nasıl Geliştirebilirsiniz?Paranın akışını nasıl kontrol edebilirsiniz? Zenginler bunu nasıl yapıyor? Robert Kiyosaki finansal zekanızı nasıl geliştirebileceğinizi anlatıyor!

 

 

Etiketler Yatırım Altın
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store