Bir Uygulama Oluşturuyorsanız, Her Şeyi Görmek İçin Bu 4 Adımı İzleyin

Başarılı bir uygulama yapmak zaman, çaba ve para gerektirir. Strateji ve tasarım da dikkate alınmalıdır. İnsanların doğal olarak uygulamanıza çekilmesi gerekir. Peki uygulamanızın başarılı olacağını nasıl garanti edebilirsiniz?

Eğer doğru şeyler yaparsanız, uygulamalar bir süredir kazançlı bir seçenek olmaya devam ediyor. 

Bir girişimci olarak işinizin büyük bir kısmı sorunları tespit etmek ve etkili çözümler yaratmaktır. Günümüzde birçok iş insanı bu çözümler için uygulamalar arıyor.

Ancak bir uygulama oluşturmak basit bir iş değildir. Başarılı bir uygulama yapmak zaman, çaba ve para gerektirir. Strateji ve tasarım da dikkate alınmalıdır. İnsanların doğal olarak uygulamanıza çekilmesi gerekir.

Peki uygulamanızın başarılı olacağını nasıl garanti edebilirsiniz?

1. Uygulamanızın (Gerçekten) Bir Sorunu Çözüp Çözemeyeceğini Belirleyin
İlk adımınız, ürününüzün gerçekçi potansiyelini değerlendirmektir. Belirli bir sektördeki bir sorunu bulun ve çözümünüzü test edin. Ürününüzün pazara nasıl fayda sağlayacağını kendinize sorun.

Bir problem tanımladıktan sonra, ürününüzün bir çözüm sağlayabileceğinden emin olun. Uygulamaların çoğunun başarısız olmasının nedeni, bir soruna çözüm sunmamalarıdır. Bu nedenle, kullanıcı içinde hiçbir değer görmez.

2. Sonuç Verecek Bir Çözüm Oluşturmak İçin Araştırmanızı Yapın
Ardından, uygulamanızın sunduğu çözümü doğrulayın. Yeterince alakalı olup olmadığını görmek için probleminizi araştırarak başlayın. Örneğin kaç kişinin bu sorunu var? Bu yaygın bir sorun mu? Orada zaten etkili bir çözüm var mı?

Sorunun alaka düzeyini belirledikten sonra, insanların sorunun nasıl çözülmesini istediğini belirleyin. İstediklerini düşündüğünüz bir çözüm üretmeyin; istediklerini bildiğiniz bir çözüm oluşturun.

Çözüme katkıda bulunacak temel ayrıntıları arayın. Diğer girişimcilerin sorunu nasıl çözmeye çalıştıklarını okumak yardımcı olabilir. Çok sayıda rakip bulursanız, vazgeçmeyin. Bunu kendi yararınıza kullanın ve rakiplerinizin stratejilerini yakından izleyin.

3. Sağlam, Güvenilir Bir Ekip Bulun
Uygulamanızın tüm kullanıcılar için keyifli bir deneyim olmasını istiyorsanız, iyi bir iş geliştirme şirketi bulmak, uygulamanızın başarısı için çok önemlidir. Uygulama geliştirme şirketi Vermillion Sky'ın kurucusu ve CEO'su Ken Vermeille "Bir mobil uygulama geliştirmek, düşünüldüğü kadar basit değil," diyor. "Yalnızca uygulamanın kendisini geliştirmiyor aynı zamanda işinizi geliştiriyor, misyonunuzu genişletiyor ve onun geleceğini geliştiriyorsunuz.’’ diyor. Bu nedenle, işletmenizin devam eden başarısına yatırım yapan sağlam bir geliştirme ekibi bulmak önemli oluyor.

Geliştirme şirketleri, müşterilerinin kullanıcılara gerçek değer sunan ve potansiyel müşterileri çeken uygulamalar geliştirmelerine yardımcı olmak için her türlü çabayı sunar. Doğru olanı bulmak için gerekli özeni gösterin. Şirketler genellikle çalışmalarının bir portföyünü sunar, böylece güvenilirliklerini değerlendirebilir ve sizin için doğru ekip olup olmadıklarını belirleyebilirsiniz.

4. Güçlü Bir Pazarlama Stratejisi Geliştirin
Uygulamanızı nasıl pazarladığınız, nihayetinde insanların indirme düğmesine basıp basmayacağına karar verecektir. Örneğin, ekstra avantajlar sunmak insanları uygulamayı indirmeye teşvik edebilir.

Bir vaka çalışmasına göre; bir havayolu şirketi, mobil rezervasyon motorunu kullananlara ücretsiz uygulama erişimi verdiği üç hafta boyunca bir kampanya başlattı. %34 daha fazla rezervasyon ve %38 daha fazla mobil gelir sağlayan mobil site ziyaretlerinde %17 artış gördüler.

Ne İçin Bekliyorsunuz? Uygulamanızı Alın!
Artık bir uygulama oluşturmak için gerekli tüm malzemelere sahip olduğunuza göre, onu uygulamaya koymanın zamanı geldi.

Ekim 2020 itibariyle, APP Store’da 1,85 milyon uygulama bulunmaktadır. Android kullanıcıları, Google Play Store'dan indirilebilecek 2,56 milyon ile daha da fazla seçeneğe sahip. Dolayısıyla, uygulamanız yayınlandıktan sonra hemen bir yanıt görmezseniz endişelenmeyin. Bunun yol boyunca bazı ayarlamalar gerektirecek bir süreç olduğunu unutmayın.

Başarıya giden yol asla kolay değildir. Uygulamanızın geçerliliğini sağlamak zaman ve çaba gerektirir. Ancak sürecimizi takip ederseniz, uygulamanızın sonunda oraya ulaşacağından emin olabilirsiniz.

Kaynak: https://www.entrepreneur.com/article/361309

Modern Girişimci için 5 Temel Sabah AlışkanlığıBaşarılı girişimcilerin arkasında genellikle motive edici bir sabah rutini vardır. Nottingham Üniversitesi'ndeki araştırmacılara göre, sabahları öz denetim, irade ve görev performansı zirveye çıkıyor.

 

Etiketler Uygulama Teknoloji App
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store