Modern Girişimci için 5 Temel Sabah Alışkanlığı

Başarılı girişimcilerin arkasında genellikle motive edici bir sabah rutini vardır. Nottingham Üniversitesi'ndeki araştırmacılara göre, sabahları öz denetim, irade ve görev performansı zirveye çıkıyor.

Başarılı girişimcilerin arkasında genellikle motive edici bir sabah rutini vardır. Nottingham Üniversitesi'ndeki araştırmacılara göre, sabahları öz denetim, irade ve görev performansı zirveye çıkıyor. Bu da önemli zamanı en üst düzeye çıkarabilen işletme sahiplerinin güne harika bir başlangıç yapacağı anlamına geliyor. İşte bu ruh için spor ve eğlence endüstrilerindeki örnek olay incelemelerinden ve en iyi uygulamalardan derlenen beş temel sabah alışkanlığı.

 

1. Yarınki gündemi gözden geçir

Güne bir gece önce başlayın. Bunu yaparken, hemen bir amaç duygusu yaratacak ve olası sorunları önceden tahmin edeceksiniz. Aklınızda olan planla, gününüz zaten zamanında organize ve daha etkili olacak. New York'taki bir canlı etkinlik ajansı olan inVNT'nin CEO'su Scott Cullather, ertesi günün gündemini gözden geçirmek için iş bitiminden önce kilit destek ekibiyle bir toplantı planlıyor. Cullather, "Yarının nasıl görüneceğini ve bunun üstesinden nasıl geleceğimizi gözden geçirip tahmin ediyoruz. Bize yeniden önceliklendirme fırsatı veriyor. Ayrıca geceleri de rahat uyumamızı sağlıyor. Siz uyurken zihniniz sizin için çalışır. Böylelikle ertesi gün daha verimli ve üretkensin olursunuz."

 

2. Sabah farkındalığını uygulayın.

Girişimciler, tüm gün boyunca odak noktası oluşturmak için meditasyon veya egzersize odaklanmalıdır. Tim Ferriss, iş gününden önce hem meditasyon hem de egzersiz yapıyor. Meditasyon için; "ortada bir şey yokken odaklanmaya çalışmak, daha sonra önemli olduğunda daha iyi odaklanmanızı sağlıyor.’’ diyor.

 

3. Sabah besinlerine odaklanın.

Sağlıklı bir kahvaltı gününüzü de besler. Virgin Group'un kurucusu Richard Branson, güne başlamak için sağlıklı bir meyve salatası ve müsli içiyor. Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO'su Jack Dorsey, her sabah soya soslu iki haşlanmış yumurta yiyor. Seçkin profesyonel sporcular için beslenme ritüelleri de güne başlamak için çok özeldir. Mesela Profesyonel tenisçi Novak Djokovic, vücuduna en üst seviyelerde yapması gerekenleri sağlamak için güne oda sıcaklığında büyük bir bardak suyla başlayıp, müsli veya yulaf ezmesi ile bitiriyor.

 

4. Pozitifliğin özü.

Başarıyı hayal etmek, başarıyı gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Olimpiyat altın madalyası sahibi ve yazar Katie Ledecky, "strese neden olmayan başka bir şey düşün" diye yazıyor. Mutluluğu yaymak ve endişeyi bastırmak için Ledecky'nin tavsiyesine uyun.

 

Kısa bir süre önce eski NBA oyuncusu ve oyuncu benzerliklerine benzeyen benzersiz battaniyeleri ve yastıklarıyla spor perakendesinde yenilikler yaratan Active Dreamers'ın şu anki CEO'su Jack McClinton ile görüştüm. Görüşmemizde bana her zaman "uyanmaya ve günü kazanmaya" çalıştığını söyledi. Sporcu, girişimciye dönüştü, "Her zaman enerjimi pozitif seviyede tutmaya ve yüksek seviyede titreşmeye çalışıyorum çünkü bunun zihniyetinizi yükselttiğini hissediyorum."

 

5. Sonuçlara ve hedeflere odaklanın

Girişimcilerin çoğu zaten hedef odaklı insanlardır, ancak çoğunun yetersiz kaldığı yer, hedeflerini yazmak ve ilerlemelerini takip etmektir. Belirli, ölçülebilir, ulaşılabilir, gerçekçi ve zamanında hedefler belirlemek (SMART hedefler) başarılı girişimciler için gizli bir yardım planıdır.

 

Bu 5 sabah rutinini doğru ve tutarlı bir şekilde uygularsanız, başarısı sizin için ulaşılabilecek bir mesafedir.

 

Kaynak: https://www.entrepreneur.com/article/296351

Çalışanların Şirkete Bağlılığı Nasıl Artar?COVID-19 nedeniyle milyonların evden çalışmak zorunda kaldığı dönemde çalışan bağlılığını artıracak uygulamalar nelerdir?

 

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store