Çocukla birlikte hesaplı tatil nasıl yapılır?

Karneleri almak için geri sayım ile birlikte yaz tatili planları da yapılmaya başlandı. Çocuklu aileler için tatili planlamak biraz daha detay gerektiriyor. Çocukla hesaplı tatilin püf noktaları neler? Tatili çocukla birlikte nasıl ucuza getirebilirim? sorularının cevabı yazımızda...

Tatil yapmak bir ihtiyaç ama aynı zamanda hatırı sayılır masraf. Özellikle çocuklu aileler için bu masraflar biraz daha artıyor. Yolcu sayısından tutun da çocukların ihtiyacı olan malzemelere kadar pek çok masraf ortaya çıkıyor. Fakat her durumun olduğu gibi bunun da bir çözümü var. Demek istediğimiz çocuğunuzla ya da çocuklarınızla tatili uygun hale getirmeniz mümkün.


TATİLİ PLANLA 

Aslında çocuk olsun olmasın tatili önceden planlamak büyük avantaj. Karşınıza çıkacak harcamaları tek tek yazıp bütçe yapmak ve hatta tatil için buna göre önceden biriktirmeye başlamak bir hayli rahatlatır. Planınız belli olduktan sonra, rezervasyonlarınızı da erkenden yapabilirsiniz. Biliyorsunuz, erken rezervasyonlar neredeyse yarı yarıya tasarruf sağlıyor.

YANINIZA ALIN

Yanınıza almanız gereken her şeyi gözden geçirin. Tatil yerlerindeki satışlar çok daha pahalıya geleceği için zarara girmemek için size lazım olan şeylerin bir listesini yapın ve bavulunuzda yer aldığından emin olun.  Çocuklarınız eşyaları, oyuncakları, kollukları hatta yol boyunca acıkmalarına karşı atıştırmalıkları yanınızda götürün.

ULAŞIM

Eğer uçakla seyahat etmek istiyorsanız, gerçekten aylar öncesinden bilet alarak masrafınızı azaltabilirsiniz. Yine de, arabayla giderseniz, çok daha ucuza geliyor mu diye kıyaslamanızı öneririz. Kişi sayısı arttıkça, uçakla seyahat yerine arabayla seyahat çok daha mantıklı görünüyor. Arabanız yoksa, araba kiralamayı düşünebilirsiniz. Burada önemli olan, bütün yöntemleri belirleyip fiyat karşılaştırması yapmak.

HER ŞEY DAHİL 

3 yıldızlı bir otele gitmek yerine her şeyin dahil olduğu bir yere gitmeniz size avantaj sağlayabilir. Çünkü çocuğun ne zaman acıkacağı ya da ne isteyeceği belli olmuyor. Ee haliyle hayır demek de pek kolay değil. Onun için kıştan alacağınız uygun bir tatille daha masrafsız atlatabilirsiniz. Tabii bu durum otel tercihleriniz için geçerli.

EV KİRALAMA

Yazı metropolde geçirmek oldukça zor. Belki de 3 ay boyunca bir tatil yerinde ev kiralayabilirsiniz. Hele ki çocuğunuzun arkadaşının ailesiyle samimiyseniz değmeyin keyfinize. Ortak bir yazlık kiralayabilirsiniz.  Çocuk sonuçta oyun isteyecek, sıkılmamak isteyecek. 3 ay boyunca yapacağınız tatille çocuğunuzu yeni döneme daha motive hazırlayabilirsiniz. Bu 3 aylık periyot kolay değil çünkü resmen bir evi geçindireceksiniz. Fakat uzun süre kiraladığınız ve ortak bulduğunuz için bu fikir oldukça iyi gelebilir.

Az kazananlara ev bütçesi için 8 tavsiyeEkonomik olarak refaha kavuşmak için ya gelirleriniz artmalı ya da giderleriniz azalmalı. Gelirlerinizin artması hızlı bir şekilde gerçekleşecek bir seçenek değilse geriye giderleri azaltmak kalıyor.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800