Bahar Aylarında Tatile Çıkılabilecek Uygun Fiyatlı 5 Yer

Bahar ayları yaklaştıkça, bizler de Türkiye'de ilkbaharda gezilecek popüler yerleri araştırmaya başlıyoruz. Ege Bölgesi'nden Karadeniz'e, sizin için ilkbaharda hoşça vakit geçirebileceğiniz 5 ünlü tatil yerini yazdık. İşte ilkbaharda gidebileceğiniz yerler...

1 5 Cunda
Cunda

Ayvalık, Cunda Ege’de ilkbaharı en iyi karşılayabileceğiniz yerlerden biri. Rum mimarisi izlerini taşıyan Cunda’da dolaşacağınız her yerde sizi rengarenk çiçekler, papatyalar karşılayacak. Cunda’da Taksiyarhis Kilisesi, Despot Evi, Agia Triyada Kilisesi ve Ayışığı Manastırı gibi yerleri gezebilirsiniz. . Cunda, Marmaris, Datça ve Fethiye’ye göre biraz daha soğuk olabilir ama hava güneşliyse rahat gezebilirsiniz. Ayvalık Şeytan Sofrası’na çıkıp şahane manzara eşliğinde çayınızı içmeden Cunda’dan ayrılmayın.

2 5 Şirince
Şirince

İzmir’in Selçuk ilçesine 8 kilometre mesafede bulunan mimari dokusu korunmuş turistik bir köy olan Şirince’de birçok kişi evini pansiyona çevirmiş. Bu yüzden de konaklama sıkıntısı yok. Bu şirin köyün taş döşeli sokaklarını adım adım dolaşmak bu büyülü dünyada kaybolmanızı sağlıyor.

3 5 Uzungöl

Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Uzungöl, Doğal Sit Alanı, Özel Koruma Çevresi ve Tabiat Parkı gibi koruma statülerine sahiptir.

4 5 Kazdağları

Çanakkale ve Balıkesir arasında bulunan Kazdağları, yemyeşil doğası, tarihi kalıntıları, dereleri ve şelaleleriyle görülmeye değer. İzmirli Şair Homeros, İlyada adlı eserinde Kazdağları’ndan “Bol pınarlı vahşi hayvanların anası” olarak söz etmiş. Sarıkız efsanesi ise bugün hala dilden dile dolaşıyor.

5 5 Safranbolu
Safranbolu

Karabük'e bağlı bir Karadeniz kasabası olan Safranbolu, klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan evleriyle tanınıyor. Türkiye'de 'Dünya Mirası Listesi'nde yer alan 9 kültürel varlıktan biri... Günübirlik olarak da gidilebilir, gitmişken hamam keyfi yapıp, lokum almayı da unutmayın.

Yorumlar
Kalan Karakter 800