Para Harcamadan Kendinizi Nasıl İyi Hissedersiniz?

Herbirimiz farklı aktiviteler yapmaktan hoşlanabiliriz ancak bazı aktiviteleri yapmak hepimize iyi gelebilir. İşte herkese iyi gelecek, para harcamadan kendinizi iyi hissettirecek öneriler…

Yürüyüşe Çıkın
Yürüyüşler fiziksel sağlığınız için iyi olduğu kadar zihinsel sağlığınız için de yararlı olabilir. Her türlü egzersiz, endorfin seviyenizi artırmaya yardımcı olarak daha az stresli hissetmenizi sağlar.


Yazın
Günlük tutun. Gün içinde yaşadıklarınızı, hayallerinizi, düşüncelerinizi, planlarınızı yazın. Bu rahatlamanız için basit ama etkili bir yöntem olabilir.

Kitap Okuyun
Eğlence için telefona değil, eğlenceli bir kitaba yönelin. Böylece hem hayal gücünüzü besler hem de kendinize yeni bir eğlence alanı yaratmış olursunuz.

Uyuyun
Uyku düzeninizi oluşturun. Daha iyi uyumak için meditasyon yapabilir, size iyi gelecek yöntemi araştırabilir ve uykunuzu kaliteli hale getirebilirsiniz.

Sosyal Medya Kullanımını Azaltın
Sosyal medya doğru kullanıldığında muhteşem bir araç olmakla beraber amaçsızca ve saatlerce kullanıldığında kaygıya, uykusuzluğa ve aşırı tüketime sebep olabilir. Bunun için sosyal medyadan biraz uzaklaşıp, sevdiğiniz insanlarla bir arada olmak için zaman ayırın.

Boyama Yapın
Rahatlatıcı ve eğlenceli bir aktivite olmakla kalmaz, aynı zamanda duygusal sağlık açısından da oldukça rahatlatıcı bir aktivite olabilir. Kendinize bir boyama kitabı alabilir, internetten boyama görsellerinin çıktısını alıp boyayabilir ya da kendiniz dilediğiniz gibi boyama yapabilirsiniz.

Kendinizle Zaman Geçirin
Günde bir kere durup düşünün: Neler hissettiğinizi, ne yapmak istediğinizi, nelerden mutlu olduğunuzu…

Bir Hobi Edinin
Seveceğiniz ve sizi besleyecek bir hobi edinin. Bunun için çok para harcamanıza gerek yok YouTube üzerinden yapmak istediğiniz hobiler hakkında eğitimler alabilirsiniz.

Etiketler sağlık tasarruf para
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store