Harcamalardan kazandıracak 10 yöntem

Gereksiz harcamaları azaltıp tasarruf etmeyi bir alışkanlık haline getirmek yeni yılda bütçenizi daha kolay yönetmenizi sağlayacak. Tasarruf etmek için yarını beklemeyin, bugünden başlayın. Herkesin uygulayabileceği bu tasarruf tüyolarıyla finansal hayatta özgürlüğe ulaşın...

KULLANILMAYAN ABONELİKLER

1-   Spor salonları her ay yüzlerce kişinin abone olduğu yerler fakat kaç kişi düzenli olarak geliyor merak ettiniz mi? Bu rakam %20’den az. Böyle bir üyeliğiniz varsa, aktif olarak kullanın. Eğer kullanmıyorsanız aboneliği iptal ettirin.

2-    Televizyon kanallarına üyelikler de aynı şekilde kullanımınıza göre yeniden şekillendirilebilir. İzlemediğiniz film veya spor kanalları için para ödemeyin. Evde tv ile pek vakit geçirebilen biri değilseniz, sevdiğiniz tv programlarını internet üzerinden de izleyebilirsiniz. Hem TV hem de internet için para ödemenize gerek yok.

 FATURALARDAN TASARRUF ETMEK

 3- Saç kurutma makinesini 10 dakika çalıştırdığınızda bir ampulün 3 saatte harcadığı kadar enerji harcıyorsunuz. Bu nedenle saçları havlu ile sıkı bir şekilde kurutmakta fayda var. Saç kurutma makinesini ne kadar az kullanırsanız o kadar kar.

4- Fırında yemek yapmak güzel, fakat fırında yemek yaparken sürekli olarak kapağını açıyorsanız kötü bir haberimiz var. Her kapak açılışında %20 enerji kaybı oluyor. Bu nedenle yemeğin pişip pişmediğini camdan kontrol etmenizde fayda var.

 SU FATURALARI 

 5- Çok basit bir öneri size epey para kazandırabilir. Duş almak için suyun ısınmasını beklediğiniz anlarda bu suyu bir kovaya doldurun ve bu suyu sonra başka işleriniz için kullanın.

DOĞALGAZ FATURALARI 

6- Peteklerin ısıtacağı alan ilk olarak onların önlerinden başlıyor. Petek önlerine koltuk vb ev mobilyaları koymayın ki ısı odanın her yanına ulaşabilsin. 

7- Kombiyi sürekli aç kapa yaparak çok enerji tüketirsiniz bunun yerine ılık bir derecede sürekli açık tutmayı deneyin.

MARKET ALIŞVERİŞİ 

8- Market arabası ne kadar büyük olursa içinizdeki doldurma hissi de artıyor. Açken, alışveriş listesi yapmamışken alışverişe çıkmayın. Hele de büyük alışveriş arabasının yanına bile yanaşmayın.

9- Aldığınız sütleri dolabın açılan kapaklarında tutup sürekli ısıyla temas ettirmek yerine iç tarafta tutun. Böylece daha uzun süre o sütten faydalanabilirsiniz.

SATIN ALIRKEN 

10- Sürekli karşılaştırın, almadan önce nerede ucuz olduğunu bilerek gidin. Hedefiniz o ürünü almak olsun ve aldıktan sonra diğer raflarla pek ilgilenmeden ödemenizi yapın. Başka bir şey alacaksanız, onu da araştırma sonrası almalısınız.

İnternetten para kazanma yolları buradaİnternetten para kazanma yolları buradaİnternet, su gibi, ekmek gibi temel ihtiyaçlarımız arasına giren, neredeyse hemen hemen her şeyi yapabileceğimiz geniş bir platform.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800