Ev Eşyası Alacaklara İpuçları

Yeni evlenenler, evinin içini değiştirmek isteyenler bütçelerini aşmadan nasıl eşya alışverişi yapacağını merak ediyor. Artık minimal eşyaların moda olduğu ev dekorasyonu yaparken nelere dikkat edilmeli? Gelin birlikte bakalım.
Ev Eşyası Alacaklara İpuçları

Önce Liste Hazırlayın

Alışveriş yapmadan önce liste hazırlamanız şart. Bu market alışverişinden tutun da eşya alışverişine kadar böyle. Ev için öncelikle eksik olan eşyalarınızı belirlemeniz gerekiyor. Bunu belirledikten sonra alışveriş yapmaya başlayın.

Her Gördüğünüzü Almayın

Evimizi hayal ederken bazen her gördüğümüzü de almak isteriz. Özellikle ev alışverişlerinde alacağımız çerçeve, biblo gibi küçük bir harcama gibi görünen ama birleştiğinde yük olan ve sonuç olarak nereye koyacağımızı bile planlamadığımız için ortalıkta kalan eşyalardan uzak durmakta fayda var. Sonuçta kalabalık yaratan ve plansızca alınan her şey bir zaman sonra sizi yoracak ve yenilemek isteyeceksiniz.

Minimal Modaya Uyun

Artık ev eşyalarında da minimal olanlar moda. Küçük olan bu ev eşyaları hem evde yer kaplamıyor hem de ferahlık sağlıyor. Hatta artık tasarruf için küçük evlerin avantajı bile göze çarpıyor.

Odalarınızı Ölçün

Büyük eşya alışverişi için odalarınızın ölçülerini iyi almanız gerekiyor. Alacağınız yatak, odanızdan büyük olmamalı. Odalarınız için aldığınız ölçü alışverişten sonra büyük bir sürprizle karşılaşmanıza engel olur. Beyaz eşya da aynı şekilde... Ayrıca, beyaz eşya alışverişinde tasarruf tavsiyeleri için bu yazımıza bakabilirsiniz.

Piyasa Araştırması Yapın

Her zaman her eşya aynı fiyatta ve kalitede olmuyor. Bunun için piyasa araştırması yapmanız gerekiyor. Hangi ürün, nerede, ne kadar sorusuna vereceğiniz cevapla kendi bütçenize uygun alışveriş yapabilirsiniz.

Ne Kadar Para Harcayacağınızı Belirleyin

Alışverişte ne kadar para harcayacağınızı belirleyin. Önceden hazırladığınız listenin dışına çıkmayarak bütçenizi ve kendinizi zor durumda bırakmamış olursunuz.

Resim

Faizsiz Alternatif Yok Mu?

Yatırım seçeneklerini incelerken faiz olmayan bir alternatif arıyorsanız; katılım bankaları tarafından sunulan katılma hesapları size göre. Paranız faizsiz olarak değerlendiriliyor ve kar zarar esasına göre paylaşım yapılıyor. Daha detaylı bilgi edinmek ve kolay bir şekilde Senin Bankan’da hesap açmak için tıklayın.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol