Bu Yaz Yapılan Aramalarda Tutumluluk Ön Planda

Google Ads Araştırma ve Analiz ekibinin yaptığı araştırmaya göre bu yaz internette en çok aratılanlar arasında; öğrenciler için krediler, işlem ücreti, ikinci el mağazaları ve şimdi al sonra öde uygulamaları gibi aramalar geliyor.

Google Ads Araştırma ve Analiz ekibinin yaptığı araştırmaya göre bu yaz internette en çok aratılanlar arasında; öğrenciler için krediler, işlem ücreti, ikinci el mağazaları ve şimdi al sonra öde uygulamaları gibi aramalar geliyor. Bu da insanların harcamaları konusunda dikkatli olmaya devam ettiklerini gösteriyor.

  • Öğrenciler için krediler aramalarının sayısında dünya genelinde yıldan yıla %900’ün üzerinde artış görüldü.
  • İşlem ücreti aramalarının sayısında dünya genelinde yıldan yıla %90’ın üzerinde artış görüldü.
  • İkinci el mağaza aramalarının sayısında dünya genelinde yıldan yıla %300’ün üzerinde artış görüldü.
  • Şimdi al sonra öde uygulamaları aramalarının sayısında dünya genelinde yıldan yıla 200’ün üzerinde artış görüldü.

Araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz

Sosyal Medyada Aşırı Harcama Yapma Dürtünüzü Nasıl Frenleyebilirsiniz? Instagram'da veya başka herhangi bir sosyal medya platformunda gezinmek ve size kaçırdığınız her şeyi gösteren bir gönderiden kaçmak bazen zor olabiliyor. Ve sadece akışınızda görünen reklamlar değil, tanıdığınız insanlar veya takip ettiğiniz bloggerlar da harcama yapmanıza neden olabilir.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store