Yıllarca Aldatılmışım Meğer!

Okuyucularımızdan birisi başından geçen olayı bizimle paylaşmış. Sizden bu konuyla ilgili yorum ve tavsiyelerinizi bekliyoruz... Ben de yazmak istiyorum derseniz hikayenizi info@paradurumu.com'a e-posta atabilirsiniz.

İkili ilişkilerde de, evliliklerde de en büyük problemlerin başını sadakatsizlik çeker derlerdi de finansal sadakatsizliği aklımdan bile geçirmemiştim. Nasıl baş edeceğimi de, ne yapmam gerektiğini de bilmediğim için size yazmak istedim. Ne olur bana bir yol gösterin…

İki senelik bir tanışıklık sonrası evlendik. Ama ben bu iki sene boyunca eşimin ailesini hiç tanımadım. Evlilik teklifi sonrası aramızda düğün tarihi belirledik, düğün tarihine 18 gün kala ailesi ailemle tanışmak için gelmek istedi. Ben de kendilerini o zaman tanıdım. Arkadaşlarım bu konudan şüphelenmem gerektiğini, müstakbel eşimin benden sakladığı bir şeyler olduğunu söyleyip durdu, kulak arkası ettim. Ona güvenim tamdı. Sonuçta çok yoğun  bir iş hayatı vardı, bir türlü denk getirememişti. Nasıl bir art niyeti olabilirdi ki? Siz de öyle düşünmez miydiniz?

Aileler tanıştı, ailesi bana çok sıcak davrandı. Gerçekten her açıdan çok mutluydum… Hayalimdeki düğünü yapıyordu, çocukluktan o güne hayal ettiğim gelinliği alıyordu, evimizi tuttuk, dilediğim gibi döşedim, hatta evlilik hediyesi kırmızı kurdeleyle bağlanmış küçük bir arabam bile olmuştu. Tektaşım, beş taşım, takılarım… hepsi birbirinden muhteşemdi.
Eşin ne iş yapıyor da hepsini alıyor diye düşünüyorsunuzdur. İkimiz birlikte kendi işimizi  yapıyorduk, bir de o ayrıca ticaret yapıyordu.
Evliliğimizin ilk birkaç ayı her şey harika geçti. Sonra eşimin stresli olduğunu fark ettim. Benden gizli telefonla konuşuyor, sık sık geç saatlere kadar eve gelmiyordu. Hep işlerini bahane ediyordu. İnandım elbette.

Sonunda her şey ortaya çıktı. Meğer bizim benim telaffuz bile edemeyeceğim miktarlarda borcumuz varmış. yapılan her şey borçla harçla yapılmış. Hatta daha da dürüst olmak gerekirse yaşadığımız bütün hayat sahteymiş! Öğrendiğimde bağırıp çağıracak gücü bile bulamadım kendimde… yıkılmıştım.
Benim ailem orta halli bir aile. Onun ailesi daha düşük bir gelir seviyesinde kendi yağlarında kavrulan bir aileymiş. İki yıl boyunca bu durum benden gizlenmiş. O nedenle kendileriyle hiç tanıştırılmamışım meğer. Sonrası ise borçla, harçla, ondan alıp buna vererek döndürülen paralarla yaşanan bir şatafatmış. Şimdi ise sıfırı tüketmiş durumdayız.
Sıfıra tükettiğimize mi üzüleyim, bana söylenen yalanlara mı, yaşadığımız sahte hayata mı…? Bir süre düşünmek için annemin evine geldim. Anneme de gerçeği anlatamadım, eşim iş seyahatinde hem evde yalnız kalmak istemedim hem de seni de özledim de buraya geldim dedim. Çok üzülür biliyorum. Onu da üzmeye hakkım yok. Ben ne yapmalıyım, bana bir yol gösterin ne olur.

Rumuz: Eşim Sadakatsiz!

Yorumlar
Kalan Karakter 800