Sizden Gelenler: Ortak Hedef Belirleyin

Özlem Denizmen bugünkü Posta Gazetesi köşesinde düğünden kalan borcu olan fakat eşiyle birlikte ev ve araba almak için ne yapması gerektiğini soran Canan'ın sorusunu yanıtladı!

SORU: Yeni evliyiz, eşim de ben de çalışıyoruz. Gelirimiz 8 bin TL, 1.500 TL kira ödüyoruz. Düğünden kalan yaklaşık 3 bin TL ihtiyaç kredisi ve elden borcumuz var. Ben ev istiyorum, eşim araba. Ne yapabiliriz?

Canan

CEVAP: Karı koca çalışmanız çok güzel. Ev almak, hayatımızdaki en önemli kararlardan biri. Ancak biriniz ev, diğeriniz araba istiyor. Araştırmalar, ortak hedef belirlenen evliliklerin daha huzurlu ve uzun olduğunu gösteriyor. Karı koca oturun konuşun. Öncelikli ihtiyacınız, hedefiniz ne? Birlikte hedefe kilitlenin. Harcamalarınızı yazın, bütçenize göre planlayarak küçük küçük birikim yapın. Borçlarınız bitince bu birikimleri artırarak hedefiniz için peşinatınızı hazırlayın.

Sizden Gelenler: Düğün VarÖzlem Denizmen bugünkü Posta Gazetesi köşesinde oğlunu evlendirmek için para biriktirmeye çalışan Aytül Hanım'ın sorusunu yanıtladı!

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store