Estetik Kendinize Yaptığınız Yatırım Mıdır?

Eski Mısır’dan Yunan’a, Uzak Doğu’dan Orta Doğu’ya, tüm medeniyetlerde hep güzellik anlayışı, arayışı mevcut. Bugünde devam ediyor. Tek bir farkla artık kariyer için estetik ön planda… 

1 4 Neden?
Neden?

Amerika’da yapılan bir araştırmada estetik yaptıran her üç kişiden ikisi operasyon kararını kariyeri için verdiğini belirtiyor.

Peki Neden? İş dünyasında kariyer estetiği hızla yayılıyor. Estetik hayatımızın her döneminde karşımıza çıkıyor; 30'lu yaşlarda sorunları gidermek için yaptırılan estetik, 40'lı yaşlar iş hayatının yarattığı yorgunluğu silmek için kullanılıyor. 50'li yaşlarda gençleşmek için yapılan estetiği, kadınlar kadar erkeklerde tercih ediyor. Türkiye’de birinci sırada burun estetiği, saç ekimi, yağ aldırma, kepçe kulak ameliyatları... Dünyada geçtiğimiz kriz döneminde de iş dünyasında artan rekabet nedeniyle kariyer estetiği çoğalarak devam etmiş.

2 4 Kimler Tercih Ediyor?

Satış elemanları, Tanıtım, pazarlama elemanları, Turizm sektörü ve idari görevlerde çalışanlar, işi sözlü ifadeye dayalı sektörlerde çalışanlar ihtiyaç duyuyor.

3 4 Mutluluk Getirir Mi?
Mutluluk Getirir Mi?

Peki, Güzellik için harcanan para mutluluk getiriyor mu, bütün kapıları açıyor mu? Daha iyi bir iş bulmamıza yardımcı oluyor mu? Bu gerçekten bir yatırım mı? Amerikan Yüz ve Rekonstrüktif Cerrahi Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, New York Üniversitesi Yüz Plastik Cerrahi Bölümü Yöneticisi Dr. Minas Constantinides’e göre, önemli olan içinizdeki sesi dinlemek. Yaşamınız da bir seviye ileri gitmenizi engelleyen şeyin görünümünüz olduğunu düşünüyorsanız, hazırsınızdır.

4 4 Ne Yapmalı?

Her zaman ki gibi son karar size ait. Unutmayın, bu karar sadece vücudunuzu değil hayatınızı etkileyecek. 

Özlem Denizmen

Yorumlar
Kalan Karakter 800