Yeşil Çay Cilde Ne Fayda Sağlar?

Hem cildinizi hem de formunuzu koruyacak harika bir ürün olan yeşil çayın ne kadar faydalı olduğunu biliyor musunuz? Günlük hayatta yapılacak olan yaşam değişiklikleri bizi ve cildimizi korur, onlardan biri olan yeşil çayın faydalarına gelin birlikte bakalım.

1. Yeşil çay içmek veya cilde maske olarak uygulamak cilt kanserini önlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda kırışıklıkların azalmasına yardımcı olurken yaşlanmaya karşı da korur.
2. Ciltteki tahriş, kızarıklık ve şişliği azaltır. Güneş ışınlarından korur.
3. Akne ve tıkanmış gözeneklerin tedavisinde güçlü bir antibakteriyel olarak kullanılabilir.
4. Yeşil çay, cilt sağlığı bakımı için gerekli olan B2 Vitamini ve E Vitamini içerir. B2, genç cilt yapısı için kolajen seviyelerinin korunmasında önemli bir rol oynar. E vitamini yeni cilt hücresi oluşumunu destekler ve ayrıca yoğun bir nemlendirici görevi görür.
5. Yeşil çaydaki kafein ve tanenler, göz çevresindeki şişliklerin azalmasına yardımcı olur. Bununla birlikte göz altı morluklarının giderilmesinde aktif rol oynar.
6. Saçlar için de oldukça faydalıdır. Yeşil çay yaprağı lifleri saç uzamasına yardımcı olur.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store