Testi Çöz, Kişisel Tarzını Keşfet!

Modayı seviyorsanız, muhtemelen kişisel tarzınızı nasıl geliştireceğinizi düşünmek için çok zaman harcamışsınızdır. Belki de iyi görünmek için giysilerin pahalı olması gerektiği fikrine kapıldınız. Fakat bu her zaman doğru değildir.

Modayı seviyorsanız, muhtemelen kişisel tarzınızı nasıl geliştireceğinizi düşünmek için çok zaman harcamışsınızdır. Belki de iyi görünmek için giysilerin pahalı olması gerektiği fikrine kapıldınız. Fakat bu her zaman doğru değildir.

Kişisel tarzınızı bütçeyle milyonlarca farklı şekilde geliştirebilir ve uygun fiyatlı ürünler bulabiliriniz. Ne giyerseniz giyin, harika görünmenin gerçek anahtarı yaratıcılıktır.

Kişisel stil nedir?

Peki, gerçekten kişisel tarz nedir? Bu sadece ne giydiğinizle ilgili değil. Kişiliğinizin dışa dönük bir ifadesidir.

Tarzınız, sofistike ve klas olduğunuzu veya belki de sanatsal ve yenilikçi olduğunuzu gösterebilir. Bir şey açıktır, kişisel stil her kişiye özgüdür. 

Kişisel tarzınızın ne olduğunu nasıl belirlersiniz?

  • İlk önce dolabınıza bakarak başlayın. Bu sadece başlangıç noktasıdır. Çünkü kendi kıyafetleriniz kişisel tarzınızı doğru bir şekilde yansıtabilir veya yansıtmayabilir.
  • İkincisi, gardırobunuzda nelerden hoşlanıp hoşlanmadığınıza karar verin ve bu parçaları ayırın, böylece ne giymekten hoşlandığınızı göreceksiniz.
  • Son olarak, hangi moda türünü tercih ettiğinizi öğrenmek için kişisel stil testimizi yapın!
  • Moda yolunuza karar vermenize yardımcı olacak kişisel stil testimizi yapın. Bu, arzu ettiğiniz görünümü belirlemenize yardımcı olacaktır!

Denim söz konusu olduğunda şunları tercih edersiniz:

1.     Siyah skinny jean pantolon.

2.     Düz paça jean.

3.     Geniş paça jean.

4.     Erkek arkadaş kot pantolonu ya da bol bir şey.

5.     Kot pantolon gerçekten senin işin değil; kumaş pantolon veya elbise tercih edersiniz.

Aksesuarlarınız genellikle şöyle görünür:

1.     Altın bir kolye ve birkaç bilezik gibi birkaç lüks parça.

2.     Her şeye uyan şık bir yüzük ve kolye kombinasyonu.

3.     Süslü olmaya çalışıyorsanız, saplama küpeleri ve belki başka bir eşyayı seviyorsunuz.

4.     Hiçbir şey çok fazla değil; çok fazla mücevher hayranı değilsin. Bunun yerine, ara sıra birkaç havalı bilezik tercih edersiniz.

5.     Elmaslar ve inciler her zamanki tercihlerinizdir.

Günlük kıyafetiniz şöyle görünür:

1.     Bir midi elbise, tayt, çizme ve harika takılar.

2.     Bir çift keten pantolon ve buna uygun güzel bir ipek bluz.

3.     Tonlarca bileklik, sevimli sandalet ve eğlenceli makyaj ile dökümlü bir maksi elbise.

4.     İyi yapılmış bir kot pantolon ve güzel bir tişört.

5.     En sevdiğiniz bluz, etek veya pantolon + topuklu

Moda trendleri söz konusu olduğunda, siz:

1.     Trendleri takip etmeyi seversiniz ve iyi göründükleri sürece onları denemekten korkmazsınız.

2.     Trendlerden korkmuyorsunuz, benzersiz olmayı tercih ediyorsunuz.

3.     Trendler bazen eğlenceli, ancak yeni modaları keşfetmek yerine projeler üzerinde çalışmayı veya arkadaşlarınızla takılmayı tercih edersiniz.

4.     Nadiren giyseniz bile trendlerin ne olduğunu her zaman bilirsiniz.

5.     Trendler sizin için o kadar ilginç değil. Her zaman işe yarayan bir görünümü tercih ediyor ve hepsi bir arada çalışan bir gardırop seçiyorsunuz.

Gardırobunuzun renkleri:

1.     Bir sürü siyah, içine parlak renklerin bir karışımı.

2.     Yaklaşık beş ana tonu kullanarak mükemmel renk paletinizin dikkatli bir koleksiyonu.

3.     Rengi seviyorsun ve gardırobun renklerle dolu.

4.     Gri, siyah, beyaz ve krem gibi nötrlere bağlı kalmayı seviyorsunuz.

5.     Gardırobunuz, sizi gerçekten iltifat eden birkaç renkle birlikte çok fazla siyah ve beyaz içeriyor.

Kişisel stil testi sonuçlarınıza göre kişisel stil türleri

Testi çözdüğüne göre, işte kişisel stil testimize göre stil tipiniz! 

1. Sofistike kişisel tarz

Çoğunlukla 1'lere cevap verdiyseniz, sofistike bir tarz tercih ediyorsunuz. Bu kişisel tarz, diğer renklerin bir karışımı ile çoğunlukla siyah moda parçalarından oluşuyor. Sofistike görünmek mütevazı ama şık giyinmek anlamına gelebilir.

 

2. Klasik kişisel tarz

Kişisel stil sınavımızla kendinizi çoğunlukla 2'ye takılırken mi buldunuz? O zaman klasik bir stiliniz var. Bu, blazer ceketleri, özel kesim pantolonları ve zamansız parçaları tercih ettiğiniz anlamına gelir. 

 

3. Sanatsal kişisel tarz

Kendinizi çoğunlukla 3'lü cevaplarken bulduysanız, eğlenceli, sanatsal bir kişisel tarzınız var! Parlak, renkli kıyafetlere ve cesur makyajlara yöneliyorsunuz. Öne çıkmaktan korkmuyorsunuz ve kıyafetleriniz oldukça eğlenceli. 

 

4. Minimalist kişisel tarz

Bu kişisel stil testini cevaplarken çoğunlukla 4'lere mi yöneldin? Eğer öyleyse, minimalist modayı tercih ediyorsunuz. Minimalist bir tarz söz konusu olduğunda, daha azı daha fazladır. Ve daha az veya daha basit parçaları eşleştirmeyi tercih edersiniz.

Elbette bu, gardırobunuzun sıkıcı olması gerektiği anlamına gelmez. Tam tersi! Güzel bir pantolon, şirin bir üst ve sade ama çarpıcı bir mücevher parçası gibi doğru kombinasyonla yine de bir açıklama yapabilirsiniz.

 

5. Günlük kişisel tarz

Çoğunlukla 5'li yanıtlar verdiyseniz, meydan okurcasına rahat bir stili tercih ediyorsunuz. Bu tarz kot pantolon, minimal takılar ve rahat gömlekler gibi daha rahat parçalardan oluşuyor. Ancak yine de doğru parçaları seçerek şık ve rahat görünebilirsiniz. Rahat bir stilde eğlenceli bir dönüş için bir çift platform spor ayakkabı deneyin.

 

Kişisel tarzınız kim olduğunuzun büyük bir parçası ve para harcamaya ve zaman ayırmaya kesinlikle değer. Tarzınızı nasıl geliştirirken sadece kişiliğinizi ve bütçenizi hatırlamanız ve biraz yaratıcılık kullanmanız yeterli!

 

Özlem Denizmen ile Para Durumu Başlıyor!Finansal okuryazarlığımızı güçlendirmek ve paramızı en doğru şekilde yönetmek için Özlem Denizmen ile Para Durumu bugün 12:30'da NTV'de!

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store