Ayakkabı Alışverişinde Az Masrafla Şık Görünümün Sırrı

Bazı detaylara dikkat ederek, lüks bir markaya çok para vermek yerine aynı görünümü yakalayabileceğinizi biliyor musunuz? Şıklık için pahalı bir ayakkabı almak ya da sürekli yenilemek yerine bu taktikleri denemelisiniz.

‘En pahalısı en iyisidir ve bu parayı hak ediyor’ yanılgısıyla alınan onlarca ayakkabı ve sonra bir hayalkırıklığı, bir tatminsizlik, bir yakışmamazlık… Peki neden? Çünkü ayakkabıyı parasına göre değerlendirdik ve yanıldık. Oysa ayakkabının kalitesi ödediğiniz parada değil, bazı detaylarda saklı!

İşte modacılardan ayakkabı tavsiyeleri…

Ayağınıza Tam Uyan Ayakkabıyı Seçin

Ayağa tam oturan ayakkabı bulmak zor. Ya önü sıkıyor ya arkası sıkıyor ya kenarlarda boşluk oluyor. Biz de aman olsun canım diye alıyoruz ama bu durum hem kötü bir görünüm oluşturuyor hem yürüyüşümüzü hem de duruşumuzu bozuyor. Ayakkabının ne kadar güzel olduğunu düşünürsek düşünelim, bize göre değilse, almayarak daha şık olabiliriz. Ya da ek tabanla işi çözüp çözemeyeceğimize bakabiliriz. Paramızın boşa gideceği bir ayakkabıya harcama yapmamaya çalışalım.

Yürüyemediğiniz Ayakkabılardan Uzak Durun

Yüksek topuklar nedeniyle yeni doğmuş bir ceylan gibi ürkek ürkek ve tuhaf tuhaf yürürsek, nerede kaldı ayakkabıların şıklığı? Unutmayın, ne olursa olsun en yakışan ayakkabı, yürüyebildiğimiz ayakkabıdır.

Sadelik Şıklıktır

Kıyafet alışverişinde zengin görünüm oluşturan detayları bu yazımızda anlatmıştık. Kıyafette olduğu gibi ayakkabıda da yalın modelleri tercih etmek her zaman daha risksizdir. Süslü payetli ayakkabılar, çok büyük incelikle yapılmış olmalı. Ucu kaçtığı anda korkunç bir görünüm yaratabilir ve kombilenmesi zordur. Tek başına çok beğendiğiniz ayakkabıyı, ayakkabılığın derinliklerine hapsetmek zorunda kalabilirsiniz. Oysa düz, siyah, kahverengi, nude, krem ya da pastel sade bir ayakkabı daha çok işinize yarayacaktır.

Renklere Dikkat

Vitrinde şekerleme gibi tatlı duran canlı renklerdeki rugan ayakkabılara dikkat! Bu ayakkabılar çabuk eskiyen, kolay çizilen modellerdir. İlle de canlı renklere sahip olmak istiyorsak, süet modelleri tercih ederek daha uzun ömürlü ayakkabılara sahip olabiliriz.

Aman Deriler İddialı Olmasın

Gerçek deri olmayan modellerde iddialı tasarımlardan kaçınmakta fayda var. Yapay deride kaliteli bir görünüm yakalamak son derece zor. Özellikle yapay deri uzun çizmeler iyi bir seçim olmayabilir. İmitasyon derde kısa ve düz modellere yönelebiliriz.

Platformlu Ayakkabılar Bir Risk

Modacılara göre platformsuz ince tabanlı ayakkabılar her zaman daha zarif bir görünüm oluşturuyor. Özellikle gizli platformların ayakkabıda ucuz görünüm yarattığı söyleniyor.

Eskimiş Ayakkabılara Bakım Şart

Sırf üzerinde bir markanın hologramı var diye, aşınmış, topuğu kaymış, eskimiş ayakkabılar giymekten kaçınalım. Ayakkabınıza değer veriyorsanız ve uzun süreli kullanmayı düşünüyorsanız, bakımını yaptırın. Gerekirse boyatın, çıkan topuklarını yaptırın, böylelilikle az masrafla yeni gibi olur.

Kıyafet alışverişi masrafınızı azaltmak isterseniz bu haberimize de bakmadan geçmeyin.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store