Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ekstreniz biraz fazla geldi ve bu ay bütçeniz müsait değil. Eğer mümkünse kredi kartı borcunuzu ertelemek istiyorsunuz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız?

Alışveriş yaparken, tatile çıkarken kısacası artık hayatın her alanında kredi kartı kullanıyoruz. Kredi kartı kullanıyoruz ama bazen borç tahmin ettiğimizden fazla geliyor ve ödemek yerine erteleme seçeneği olsun istiyoruz.

Kredi kartı dönem borcunu ödemek her zaman en iyi ödeme şeklidir ancak, bazen borcunuzu ödemekte zorlanabilirsiniz. Etrafınızda borç alacağınız kimse de yoksa kredi atlatma ya da erteleme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Peki nedir bu kredi kartı erteleme?

Dijital kanallarda kredi borcunu ertelemek ya da taksitlendirmek oldukça kolay. Eğer bankanızın uygulamasında bulamadıysanız; bankanızı arayarak kredi kartı ödemenizi erteleyebilirsiniz. Hatta bazen bankalar bile bunu kendisi teklif edebilir. 

Şimdi düşünebilirsiniz, 'bankalar neden kredi kartı erteleme yapar?'

Öncelikle bankalar büyük rekabet halindedirler. Her banka müşterilerini elinde tutmak ister. Sizi kaybetmek istemeyen bankalar bu seçeneği sunuyor. Buna ek olarak bankalar size bunu bir hizmet gibi sunuyor ve bundan da belli oranda faiz ya da ücret tahsil ediyor. 

Kredi Kartı Ödeme Ertelemesinin Avantajları Neler?

Bankalar genellikle düzenli kredi kartı ödeyen müşterilerine bu avantajı sunuyor. Bu avantajla birlikte siz belli bir süre de olsa bankanıza para ödememiş oluyorsunuz. Fakat bu durum sizi hemen rahatlatmasın, çünkü belli bir zaman dilimine kadar geçerli. Bu aralıkta bütçenizi ayarlayarak para biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Dezavantajları Neler?

Evet siz erteleme yaptınız ama bankalar buradan kazanç sağlayacak. O kazancı da yüksek faiz ile elde edecek. Belli bir süre erteleme yaptınız rahatladınız fakat faizleri de unutmamanız gerekiyor.

Erteleme Nasıl Yapılır?

Bankalar artık birçok işlemi online olarak yapıyor. Kredi kartı ödeme ertelemesi de internet üzerinden yapılıyor. Fakat bazı bankalar asgari ücret ödeme şartını öne sunuyor. Sizin şubeye gidip birebir konuşma yapmanız daha iyi olacaktır.

Etiketler kredi kartı
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store