Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Başvuru Yapılır?

Kredi kartı borçlularına müjde: Ziraat Bankası kredi kartı borçlularına; 24 aya kadar aylık yüzde 1.1, 60 aya kadar ise yüzde 1.2 faiz oranıyla "birleştiren ihtiyaç kredisi" sunacak. Peki birleştiren ihtiyaç kredisinden nasıl faydalanılır, şartları neler ve bu krediye nasıl başvuru yapılır?
Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Başvuru Yapılır?

Kredi kartı borçlu sayısının artmasıyla birlikte ödeme zorlukları da başladı. Yani kredi kartı borcunu kapatamayanların da sayısı arttı, birleştiren ihtiyaç kredisi bu sorunu çözmek için Ziraat Bankası tarafından uygulanacak. Kredi kartı bir alışveriş aracı olarak kullanınca avantajlı fakat sürekli olarak kredi kartı ile borç yapıyor ve kredi kartı ekstresinde gelen borcu ödemiyorsanız bir noktadan sonra bu borç birikiyor ve faydalı olan kredi kartı sizin için sorun haline dönüşüyor.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir?

Birleştiren İhtiyaç Kredisi, Ziraat Bankası tarafından kredi kartı borçlularına sunulacak bir kredi. Ziraat Bankası kendi bireysel kredi kartı müşterilerinin ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını, gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkanı sunuyor.

Birleştiren İhtiyaç Kredisinde Fazla Para Çekilebilir Mi?

Hayır. Sadece kredi kartı borçları ödenecek kadar para veriliyor. Hatta daha iyisi nakit para olarak verilmiyor, kredi kartı borçları birleştirilerek borçlar ödeniyor ve bir ödeme planı yapılarak sizin düşük faizle borcu ödemeniz sağlanıyor.

Birleştiren İhtiyaç Kredisinde Faiz Oranları Ne?

24 aya kadar aylık yüzde 1,10 

60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faiz

Örneğin 10.000 borcunuz var diyelim:

24 ayda aylık yüzde 1.10 faizle ayda yaklaşık 489 lira ödeyip toplamda 11.732 lira ödüyorsunuz.

60 ayda aylık yüzde 1.20 faizle ayda yaklaşık 250 lira ödeyip toplamda 15.002 lira ödüyorsunuz.

Birleştiren İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

31 Aralık 2018 tarihine kadar olan kredi kartı borçlarınız ve gecikmeye düşen borçlar için kredi kartı ekstrelerini bankaya götürerek kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. 

Unutmadan söyleyelim; birleştiren İhtiyaç Kredisi ile kredi kartınızın borcunu ödeyip kredi kartınızın kapanması hedefleniyor. Yani borç ödeme sonrası o kartı kullanmıyorsunuz.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
  • Kani Ateş Güzel bir uygulama
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol