Aidat Ödemeden Kredi Kartı Alabilir Miyim?

Kart aidatı ödemesi müşteriler tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Kart aidatı ödemeden kredi kartı alınabilir mi? İşte detaylar:

Kredi kartı aidatı, kartın talebi ile başlayıp kullanım süresi boyunca devam eden ve banka tarafından karşılanan çeşitli operasyonel maliyetlerin müşteriye yansıtıldığı bir üyelik bedelidir ama kart aidatı ödemesi müşteriler tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Kart aidatı ödemeden kredi kartı alınabilir mi? İşte detaylar:

Kart çıkaran kuruluşlar, yıllık üyelik ücreti ve benzeri ad altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorunda. Ancak kredi kartı aidatı almadıkları kartların taksit yapması, puan vermesi gibi konular tamamen kart çıkartan kurumun inisiyatifine verilmiş olan bir durum. Yani aidat ödemesi olmayan bir kredi kartı aldığınız zaman, harcamalarınızda taksit yapamayabilirsiniz. Son dönemde popülerliği artan sanal kredi kartları ve banka hesap kartlarından, aidat alınmıyor. Ancak, banka kartlarının bağlı olduğu hesaplardan işletim ücreti alınabilir.

AİDAT ÖDEMEDEN NASIL KREDİ KARTI ALABİLİRİM?

Bu noktada bankaların çeşitli uygulamaları vardır fakat genel olarak bankanın koşulunu belirlediği başlığı yazıp T.C. kimlik numaranızı yazarak belirtilen numaraya SMS atarak başvurunuzu yapabilirsiniz.  Bazı özel durumlarda işlemler farklılaşabiliyor, eğer öğrenciyseniz kimlik belgeniz ve nüfus cüzdanınızla banka şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Kartımın çipi bozuldu ne yapmalıyım? Detayları öğrenmek için tıklayınız!

Kart ekstremi nereden, nasıl öğrenebilirim? Detaylar haberde! 

Kart Ekstrem Ulaşmadı! Kart Ekstremi Nereden, Nasıl Öğrenebilirim?Kredi kartı ekstresi belirtilen ay içerisinde neyin, ne zaman, nasıl harcandığını, hesap kesim tarihleri ve borçları gösteren belge. Ekstrenize nasıl ulaşabilirsiniz?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store