Z Kuşağı Kendi İşinin Patronu mu Olmak İstiyor?

Z kuşağı kendi işinin patronu mu olmak istiyor? İşte Z kuşağının sağlık, eğitim, gelecek, işsizlik, eşitsizlik, kaygı, güven aile ile ilgili konulara yönelik ifade, tutum ve davranışları incelendiği çalışmanın detayları:

Ipsos Araştırma Şirketi, Z kuşağını daha iyi tanımak ve bu kuşakla güçlü bir iletişim kurulmasına yardımcı olmak adına detaylı bir araştırma yayınladı. Z kuşağının sağlık, eğitim, gelecek, işsizlik, eşitsizlik, kaygı, güven aile ile ilgili konulara yönelik ifade, tutum ve davranışları incelendiği çalışmaya göre gençlerin yüzde 60’ı gelecekte kendi işini kurmak istiyor…

Yaşam dengeleri, alışkanlıklar, toplumsal değerler, çalışma hayatı ve kuşaklar arasındaki farklılıklar hızla değişim gösteriyor. Sürece bakıldığında, içinde bulunduğumuz yüzyılın üreten, yöneten ve karar veren kesimini oluşturacak olan bugünün gençlerini anlamak büyük önem kazanıyor. Z kuşağını diğer kuşaklardan ayıran en önemli özelliği dijital teknolojinin yaygın olarak kullanıldığı bir dönemde dünyaya gelmeleri denilebilir. İş gücü olarak önceki nesillere göre daha eğitimli olmaları bu gençlerin kendi kararlarını kendileri veren dominant karakterlere sahip olduklarını düşündürüyor. Ipsos’un hazırladığı Z Raporu’nda bu kuşağın girişimci yönü ağır basıyor ve gençlerin yüzde 60 kendi işlerini kurmak isterken yüzde 36’sı uluslararası bir şirkette çalışmayı düşünüyor. 

Devamını okumak için: https://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/z-kusagi-raporu/

Değerlendirmeniz Gereken Finansal TavsiyelerGeriye bakıp, “keşke şöyle yapsaydım” diye mi düşünüyorsunuz? Bu keşkeler insan doğasının parçası. Pişmanlıklar, bizim için gerçekten neyin önemli olduğunu daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir. İşte değerlendirmeniz gereken finansal tavsiyeler:

 

Etiketler Kariyer Z Kuşağı
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store