'Para alkol gibi sarhoş eder ama kutsal yanı da var'

Merhum Dr. Üzeyir Garih'in oğlu, Alarko Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Garih, Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanan Vahap Munyar röportajında babasının para ile ilgili önemli tavsiyelerini anlattı.

'1998’den, vefat ettiği Ağustos 2001’e kadar rahmetli babamla 38-40 pazar sohbeti yaptık. Benim için çok önemli notlar aldım. O notları toplumla paylaşmak istiyorum.' diyen İzzet Garih, babasının bazı önemli tavsiyelerini anlattı.

İşte İzzet Garih'in Vahap Munyar'ın köşesinde paylaştığı önemli notlar...

'- Para alkol gibidir. Kazandıkça insanı şımartabilir, sarhoş edebilir. Aynı zamanda büyük para kaybı, insanı depresyona sokabilir...

- Kazanınca sarhoş olma, kaybedince depresyona girme...

- Bir işten para kazanınca, hemen başka bir işe yatırma. Parayı dinlendirmek gerek. Nasıl ki insanın dinlenmeye ihtiyacı varsa, para da dinlendirilmek ister.

- Parayla çocuklarını okutuyorsun, yoksullara yardım yapıyorsun. Dolayısıyla paranın kutsal tarafı vardır. O nedenle cüzdanını yere düşürme, yerde bırakma.

- Kazandığın paranın gereken miktarını yoksullara ver. Yoksa sistem seni beslemez.

- Eğer dürüstsen, projen de doğruysa para gelir, seni bulur. Çünkü, para da park edecek güvenli yer arar.

Etiketler para tavsiyeler
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store