İşe Alım Sürecinde Gerekli Olan Beceriler Neler?

LinkedIn, 2020 iş piyasasında en çok talep gören en önemli ve gerekli olan becerilerin bir listesini oluşturdu. LinkedIn'in belirlediği işe alım sürecinde gerekli olan beceriler neler?

Linkedln, yüksek talep gören becerileri belirlemek için ağındaki 660 milyondan fazla profesyonelden ve 20 milyondan fazla iş ilanından gelen verileri kullanarak bu sonuçlara ulaştı.

Şirketlerin hangi becerilere öncelik verdiğini veya özgeçmişinizi değerlendirirken sizi için öne çıkaran şeyin ne olduğunu anlamak zor olabilir. İş arayanlar arasındaki bu yaygın görülen bir sıkıntı, LinkedIn'in her yıl bir iş pazarı yol haritası oluşturmak adına şirketlerin beklentisini ve ihtiyaç haline gelmiş becerileri ve yetkinlikleri belirliyor.

Bu yıl, 2020'de en çok talep gören (ve büyük olasılıkla bir adayı işe alma) zor ve sosyal becerileri belirlemek için ağındaki 660 milyondan fazla profesyonelden ve 20 milyondan fazla iş ilanından gelen verileri kullandı.

En çok talep gören becerileri tanımlamak için LinkedIn, arzlarına göre yüksek talep gören becerilere odaklandı. Talep, en yüksek oranlarda işe alınan kişilerin LinkedIn profillerinde listelenen beceriler belirlenerek ölçüldü.  LinkedIn'in değerlendirmesine yalnızca 100.000'den fazla LinkedIn üyesi dahil edildi.

2020'de En Çok Talep Gören Önemli Beceriler

Bu yılın zor becerilerinin çoğu hızla gelişen alanlarda ve verileri analiz etmenin önemini vurguluyor. 2020, blockchain'in LinkedIn'in talep edilen beceriler listesinde zirveye ulaştığı ilk yıl ve iş analizi (şimdi 6. sırada) 2019'dan bu yana 10 sıra yükseldi.

 1. Blockchain
 2. Cloud 
 3. Analitik akıl yürütme
 4. Yapay Zeka
 5. UX tasarımı
 6. İş analizi
 7. Bağlı kuruluş pazarlaması
 8. Satış
 9.  Bilimsel hesaplama
 10. Video üretimi

2020'de En Çok Talep Gören Sosyal Beceriler

Sosyal becerilerin ölçülmesi biraz zor olabilir. Bu beceriler genellikle görüşmecilerin yönetim tarzınızı sorarak ölçmeye çalıştıkları veya geçmişte kariyerinizde yaşanan aksaklıkları nasıl hallettiğiniz olur. 2020'deki en iyi beş sosyal beceriden dördü 2019'dakilerle aynı olarak belirlenmiş.

 1. Yaratıcılık
 2. İkna
 3. İşbirliği
 4. Uyarlanabilirlik
 5. Duygusal Zeka

Yorumlar
Kalan Karakter 800