Salgında İkinci Ele Talep Arttı

Salgın döneminde ikinci el alışveriş sitelerinde hem kullanıcı sayısı hem de satışa sunulan ürün sayısı arttı.

Salgın döneminde ikinci el alışveriş sitelerinde hem kullanıcı sayısı hem de satışa sunulan ürün sayısı arttı.
CNN Türk’ün haberine göre salgında ikinci ele talep arttı. Sadece talep değil, internetteki ikinci el sitelerinde bulunan ürünlerin sayısında da artış gözlemlendi. İkinci el ekonomisi 36 milyar liraya ulaştı. Salgın döneminde evde çok fazla vakit geçirince ev eşyalarını yenile isteği doğdu çoğu kişide. İkinci el eşya satan internette sitelerinde mobilya satışları da bir hayli popüler. İnsanlar, eskisini satıp, yenisini almayı planlıyor.

İkinci el ürün satışında dikkat etmeniz gereken bazı durumlar da var. Örneğin satıcı ve alıcı arasında iyi bir iletişim kurulmalı. Bir ürün satın alıyorsanız onun hakkında yazılan yorumlara bakabilirsiniz.

Kısaca belirtmek gerekirse ikinci el ürün alırken iyi bir araştırma yapmalısınız. Eğer bir uygulama ya da site aracılığıyla satın alım yapıyorsanız, iade şartlarını iyi okumanız iyi olur.

İkinci el ürünlerle ilgili daha fazla bilgi almak için ‘’İkinci El Ürün Almanın Avantajları’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Paranızı Akıllıca Yönetin!Paranızı Akıllıca Yönetin!

 

Etiketler İkinci El Talep
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store