İkinci El Ürün Almanın Avantajları

İkinci el kıyafet, mobilya, elektronik ya da her türlü eşya, ihtiyacımızı karşılarken tasarruf etmemizi de sağlıyor. Gittikçe yaygınlaşan ve ihtiyaçlarımızı daha ucuz bir şekilde karşılamamızı sağlayan ikici el alışverişin faydalarına birlikte bakalım. Neden ikinci el ürün tercih etmeliyiz?

1 7 İkinci El Popülerleşiyor
İkinci El Popülerleşiyor

Kira, fatura, çocuk için harcamalar derken masraflar kabardıkça, tasarruflu harcama yöntemlerinin önemini daha iyi anlıyoruz.  Satın alma yapmadan önce araştırmak ve fiyat karşılaştırmak önemli. Hesaplı alışveriş deyince de, aklımıza ikinci el alışveriş geliyor.

Önce Amerika’da ve Avrupa’da popülerleşen ikinci el alışveriş, ülkemizde de artık yaygın halde. İkinci eli tercih etmenin farklı birkaç sebebi var…

2 7 Her Şeyden Önce Kar Elde Ediyorsunuz
Her Şeyden Önce Kar Elde Ediyorsunuz

Tabii ilk akla gelen kar etmek. İş görür vaziyette olan ve bazı sebeplerle satışa konmuş bir eşya, mağaza fiyatından daha düşük olacağı için öncelikle hesaplı.

3 7 Orijinal Şeyler Bulabiliyorsunuz

Özellikle ev eşyası gibi ürünlerde, çok farklı tasarımlarla karşılaşmak, hikayesi olan ürünlere kavuşmak mümkün oluyor.

4 7 Kaliteli Popüler Markalar

Kaliteli ve popüler markaları ulaşılabilir fiyatlarda karşınıza çıkabiliyor.

5 7 İlham Verir

İkinci el eşya alıp memnun kalmanız, elinizdeki kullanmadığınız eşyaları satışa çıkarmanız için motivasyon sağlar. Hem para kazanır hem fazlalıklardan kurtulursunuz.

6 7 Siz de Satın

Evde giymediğiniz birçok kıyafetinizi uygulamalara koyarak değerlendirebilirsiniz. Burada kazanacağınız miktarla başka bir ihtiyacınızı gidererek ufak masraflı döngüye adım atabilirsiniz.

Sadece parayla değil eski zamanlarda olduğu gibi değiş-tokuş yaparak da ikinci el ürün alabilirsiniz. Tabii bu verdiğimiz örnek çok büyük ürünlerde pek mümkün değil. Özellikle günlük ihtiyacınızı karşılayan ürünlerde ikinci el ürünlerin bu tip faydalarından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda alacağınız ürünü farklı yerlerden inceleme fırsatı da elde etmiş olursunuz.

7 7 Nelere Dikkat Etmeli?

İkinci el ürün güzel ama dikkat etmeniz gereken bazı durumlarda var. Örneğin satıcı ve alıcı arasında iyi bir iletişim olmalı. Bir ürün satın alıyorsanız onun hakkında yazılan yorumlara bakabilirsiniz.

Kısaca belirtmek gerekirse ikinci el ürün alırken iyi bir araştırma yapmalısınız.

 

Eğer bir uygulama ya da site aracılığıyla satın alım yapıyorsanız, iade şartlarını iyi okumanızda fayda var.

Çalışır durumda olduğundan, ürünün yaşından ve genellikle ömründen, orijinal fiyatından haberdar olmanız gerek.

Yorumlar
Kalan Karakter 800