Alışveriş Merkezleri Gen-Z’yi Kazanabilir Mi?

Tüketici harcamalarının düşmesine yol açan ve aynı zamanda bu düşüşü hızlandıran Pandemi dolaylı mağaza kapanmaları, çok markalı perakendecileri daha genç tüketicilere yönelik yaklaşımlarını yeniden ele almaya zorladı.

Haziran 2020'de Nordstrom, aylarca süren kapanmaların ardından azalan tüketici talebiyle karşı karşıya kalan ve devam eden tedarik zinciri sorunlarıyla boğuşan mağazalarını nasıl yeniden açacağına dair karar alacaktı.

Ancak o ay birkaç Nordstrom yöneticisi bir araya gelerek bambaşka bir konuyu ele aldılar: Mağazalarından alışveriş yapan gençlerin azlığı.

Nordstrom yalnız değildi. Pandeminin etkileri ortaya çıkmadan önce bile, doğrudan tüketiciye yönelik hızlı moda rakipleri pazar payını kapatırken, mağazalar, özellikle genç nesiller arasında azalan ilgi seviyesiyle mücadele ettiler.

Tüketici harcamalarının düşmesine yol açan ve aynı zamanda bu düşüşü hızlandıran Pandemi dolaylı mağaza kapanmaları, çok markalı perakendecileri daha genç tüketicilere yönelik yaklaşımlarını yeniden ele almaya zorladı.

Karşılaşılan bu problem Nordstrom için bir revizyonu gerekli kıldı.

Macy's ve Fred Segal dahil olmak üzere bir dizi başka mağaza da benzer şekilde yeni özel etiketli markaların, yeniden tasarlanan e-ticaret sitelerinin ve ürün iş birliklerinin piyasaya sürülmesi yoluyla Gen-Z'ye yönelik odaklarını keskinleştiriyor. Şimdiye kadar, bu çabalar Gen-Z nezdinde karşılık buldu. İleriye dönük olarak ise perakendeciler, anekdotsal (sistematik olmayan) başarının demografik olarak daha uzun vadeli bir büyümeye dönüşebileceğini kanıtlamak zorunda kalacaklar.

Kaynak: https://www.instagram.com/p/CTPIHcDsCBT/

Evden Çalışabileceğiniz 4 Ek İş ÖnerisiPara kazanmak istiyorsanız, en iyi yollardan biri, size görev başına veya saat bazında ödeme yapabilecek çevrimiçi bir iş bulmaktır. Bunlar kolay yoldan zengin olma fırsatları değil. Çalışmanız gerekecek, ancak ciddi bir potansiyel var.

 

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store