Evden çalışabileceğiniz 4 ek iş önerisi

Para kazanmak istiyorsanız, en iyi yollardan biri, size görev başına veya saat bazında ödeme yapabilecek çevrimiçi bir iş bulmaktır. Bunlar kolay yoldan zengin olma fırsatları değil. Çalışmanız gerekecek, ancak ciddi bir potansiyel var.

Para kazanmak istiyorsanız, en iyi yollardan biri, size görev başına veya saat bazında ödeme yapabilecek çevrimiçi bir iş bulmaktır. Bunlar kolay yoldan zengin olma fırsatları değil. Çalışmanız gerekecek, ancak ciddi bir potansiyel var.

Birçok kişi web'i alışveriş yapmak, gezinmek ve arkadaşlarıyla sohbet etmek için kullanırken, diğerleri onu para kazanmak için kullanıyor! İşte yararlanabileceğiniz birkaç yol: 

Blog: Hakkında bolca konuşabileceğiniz spesifik bir konunuz varsa ve yazmaktan hoşlanıyorsanız blog yazarlığı harika bir kreatif alan. Yani yazmayı seviyorsanız, serbest yazar olarak evinizin rahatlığında para kazanabilirsiniz. Serbest yazarlık, diğer herhangi bir müşteri tabanlı yaratıcı iş gibidir. Becerilerinizi geliştirmeniz, işinizin bir portföyünü oluşturmanız ve yazmak için alan bulmanız gerekir. Kazançlı olabilir, ancak hemen tam zamanlı bir gelir elde edemezsiniz. Bu zaman alır ama kesinlikle mümkün. Kelimelerle arası olan herkes serbest yazar olarak çalışabilir. Hem iyi bir dil bilgisine sahipseniz hem de belirli bir konu hakkında güçlü bir bilgiye sahipseniz bu yardımcı olur. Niş pazarlardaki uzmanlar ise en büyük paraları kazanacaklar. En iyi yazar olmasanız bile, popüler web siteleri için listeler derlemek için araştırma becerilerini kullanabilirsiniz. Ve özlü sosyal medya gönderileri konusunda usta olan kişiler, erişimlerini artırmak isteyen şirketlere yeteneklerimi sunabilir. Yazarlar genellikle kelime, proje veya saat gibi birkaç faktöre bağlı olarak ödeme alıyorlar.

Podcast: Bir konu hakkında günlerce konuşabilirsiniz ama yazı yazmak size göre değil mi? Muhabbetlerinizi podcast olarak paylaşabilirsiniz. Podcast'ten para kazanmanın anahtarı, geniş bir dinleyici tabanına sahip olmaktır. Henüz podcast çekmeye başlamadıysanız, geniş bir dinleyici kitlesini çekme potansiyeline sahip bir konu seçin. Podcast'iniz için seçeceğiniz bir konuya talep olup olmadığını görmek için bir iTunes arşivinde hızlı arama yapabilirsiniz. Bu niş için bir talep varsa, bunun için mümkün olan en iyi içeriği yaratmayı hedefleyin. 

Youtube: Hakkında çokça konuşabileceğiniz konuyu hatırladınız mı? Kameranızı ayarlayın ve şimdi konuşmaya hazırsınız! Ayrıca yüzünüzü göstermek istemiyorsanız videonuzda grafikler veya çeşitli video programları da kullanabilirsiniz.

Birçok insan YouTube'da hobi olarak video oluşturuyor. Ama kimisi para kazanıyor, kimisi ise çok para kazanıyor. Videoları kendiniz oluşturabilir, tanıtabilir ve ardından Google Adsense üzerinden para kazanabilirsiniz. Herhangi biri videonuzdaki bir reklamı her tıkladığında size ödeme yapılır. Daha fazla tıklama, daha fazla para demek. Birkaç video çekerseniz, çeşitli kaynaklardan reklam geliri elde edebilirsiniz.

Bunu yapmanın farklı yolları var. Belki de en popüler yol müzik videolarını tanıtmaktır. Popüler müzik kullanan videolardan elde edilen gelir fazla olabilir. Ancak sanatçılardan lisans anlaşmaları almak son derece zordur. Yerel yetenekleri teşvik etmek daha iyi bir yol olabilir. Bunlar terfi etmek isteyen küçük sanatçılar olabilir. İyi müzikleri varsa ve şarkıları etrafında etkileyici videolar oluşturabilirseniz, sabit bir gelir elde edebilirsiniz.

Başka bir yol da eğitici videolar oluşturmak. Bilgili olduğunuz bir konu veya beceri seçin ve bir "Nasıl Yapılır" videosu oluşturun. Bu tür videoları, sunduğunuz belirli bir ürün veya hizmeti tanıtmak için de kullanabilirsiniz. Bu, her yerde muhtemelen çevrimiçi para kazanmanın en esnek ve yaratıcı yolu. Üstelik YouTube, başlamanıza yardımcı olacak desteği bile sağlıyor.

Özel ders: Eğer paylaşabileceğiniz bir yeteneğiniz veya aktarabileceğiniz bilgileriniz varsa bunu paraya dönüştürün! Evet 1:1 ders, grup dersi, atölye, koçluk, danışmanlık vb. verebilirsiniz.

İşe yarar bir yeteneğiniz varsa, muhtemelen ondan da para kazanabilirsiniz. İster cebirde başarılı olun ister kötü bir müzik aleti çalın, ister bir şirketin kârını artırın, dışarıdan biri muhtemelen sizin bu deneyimlerinizden faydalanabilir. Ne kadar özel ders veya danışmanlık verebileceğiniz, yetenek veya deneyiminizin nadirliği gibi birkaç faktöre bağlı olacaktır.

Nike Çalışanlarının Stresten Uzak Durmaları İçin Ne Yapıyor?Nike ve Bumble gibi şirketlerin çalışanların üzerindeki 'stresin etkisini azaltmak' için bir haftalık izin vermesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store