Nike Çalışanlarının Stresten Uzak Durmaları İçin Ne Yapıyor?

Nike ve Bumble gibi şirketlerin çalışanların üzerindeki 'stresin etkisini azaltmak' için bir haftalık izin vermesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Nike, pandemi kaynaklı baskılar nedeniyle ABD'deki merkez ofis çalışanlarına bir hafta izin verdi. 

Çok ünlü bir spor giyim ve antrenör markası olan Nike, Oregon'daki genel merkezindeki çalışanların cuma gününe kadar işten “muaf tutulacaklarını" ve şirketin üst düzey yöneticilerle birlikte, çalışanların zihinsel sağlıklarının korunmasına destek olmak için tüm iş sorumluluklarının askıya alınmasına teşvik edeceğini söyledi.

Nike'ın küresel pazarlama alanındaki üst düzey yöneticisi Matt Marrazzo’nun, LinkedIn'de yayınlanan gönderisinde belirttiği gibi:

“Rahatlamak, stres atmak ve sevdiklerinizle vakit geçirmek için zaman ayırın. Çalışmayın. 

“Geçtiğimiz yılın zor geçtiğini” kabul eden Marrazzo, tüm ekibin “hepimizin insan” olduğunu ve travmatik bir olayla karşılaşıldığını anlaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bu durum Nike'ı, mekân bağımsız çalışmanın ve kişisel ve profesyonel yaşam arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran kesintisiz görüntülü aramaların neden olduğu tükenmişlikle mücadele etmek için ekstra izin hakkı veya çalışma sorumlulukları konusunda tavizler sunan sayısı giderek artan işletmelerden biri yapıyor.

Flört uygulaması Bumble'ın kurucusu Whitney Wolfe Herd, haziran ayında streslerini atmaları ve işle ilgili her şeyi geride bırakmaları için 700 çalışanına fazladan bir hafta ücretli izin verdi.

Kaynak: https://www.instagram.com/p/CTPqSiqqsFR/

 

Hayatın Akışını Nasıl Değiştirebilirsiniz?Alışkanlıklarınızı yönetip, hayatın akışını değiştirebilir misiniz? Özlem Denizmen Yazio: Meta Algı ve Süper Güç!

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store