Dolar ve Euro Kurunda Son Durum (9 Temmuz 2024)

Dolar ve Euro kuru, 9 Temmuz 2024 Salı günü itibarıyla hareketlilik göstermeye devam ediyor. Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalar öncesinde temkinli bir seyir izliyor.

Güncelleme:

Dolar/TL Kaç TL?

Dolar/TL kuru, güne yükselişle başlamasının ardından 32,76 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksi ise şu sıralarda yüzde 0,1 yükselişle 105,0 seviyesinde bulunuyor. ABD'de açıklanan ekonomik verilerin karışık sinyaller vermesiyle birlikte, yatırımcılar Powell'ın yapacağı açıklamalara odaklanmış durumda.

Euro/TL Fiyatı

Euro/TL kuru yüzde 0,4 yükselişle 35,50 seviyesinde işlem görüyor. Euro, küresel piyasalardaki dalgalanmalar ve ekonomik verilerle birlikte değer kazanmaya devam ediyor. Özellikle Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) faiz politikaları ve ekonomik büyüme verileri, Euro/TL kurunu etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

Sterlin/TL Fiyatı

Sterlin/TL kuru yüzde 0,2 primle 41,9960 seviyesinden işlem görüyor. İngiltere'de ekonomik veriler ve Brexit süreci, Sterlin'in değerini etkileyen önemli faktörler arasında. Sterlin, yatırımcılar için dikkatle takip edilen döviz kurları arasında yer alıyor.

Piyasaların Beklentisi

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin belirsizlik devam ediyor. Bugün ve yarın Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalar ile perşembe günü açıklanacak enflasyon verileri öncesinde, yatırımcılar temkinli bir tutum sergiliyor. Para piyasalarındaki fiyatlamalarda, Fed'in eylül ayında ilk faiz indirimine gitme ihtimali yüzde 81 olarak fiyatlanırken, kasımda bu ihtimal yüzde 78 olarak değerlendiriliyor.

Analistler, dolar endeksinde 106 ve 107 seviyelerinin direnç, 104 ve 103 seviyelerinin ise destek olarak öne çıktığını belirtiyor. Piyasalarda teknik göstergeler ve ekonomik veriler dikkatle takip ediliyor.

Diğer Döviz Kurları

  • 100 Japon Yeni: 20,34 TL
  • Suudi Arabistan Riyali: 8,72 TL
  • Norveç Kronu: 3,08 TL
  • Danimarka Kronu: 4,75 TL
  • Avustralya Doları: 22,07 TL
  • Kanada Doları: 24,00 TL
  • İsveç Kronu: 3,10 TL

Bugün itibarıyla döviz kurları bu şekilde. Yatırımcılar ve döviz alım-satımı yapanlar için piyasa hareketliliklerini takip etmek önem taşıyor. Döviz kurları, ekonomik gelişmeler ve merkez bankalarının politikaları doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800