Minimalist Cilt Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur? Size Nasıl Para Kazandırabilir?

Herkes parlak, güzel bir cilde sahip olmayı sever. Trendleri takip eder ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Temizleyiciler, tonikler, nemlendiriciler… Fakat cilt bakımı söz konusu olduğunda işler biraz karmaşıklaşabilir.

Herkes parlak, güzel bir cilde sahip olmayı sever. Trendleri takip eder ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Temizleyiciler, tonikler, nemlendiriciler… Fakat cilt bakımı söz konusu olduğunda işler biraz karmaşıklaşabilir. Nereye bakarsanız bakın, yeni bir ürün için reklam görebilirsiniz. Reklamlar aslında hepimizin istediği şeyleri vadeder. Temiz, kırışıksız, sağlıklı bir cilt. Ancak bu ürünlerin çoğu pahalıdır veya zaman alır.

Seçeneklerle boğulmak cildinize yarardan çok zarar verebilir. Peki bir güzellik rutini ile bütçenizi yormadan harika sonuçlar elde edebilseydiniz ne olurdu? İşte burada minimalizm devreye giriyor. Minimalist bir cilt bakımı rutini oluşturmak kesinlikle buna değer ve size zaman ve para kazandıracak. 

Minimal Cilt Bakımının Faydaları

Neden ilk etapta biri minimalist bir cilt bakımına yöneleyim ki diye düşünüyor olabilirsiniz. Elbette minimalizm şu anda moda ancak bunun iyi bir nedeni var. Hepimiz çok meşgulüz. Neden işleri daha kolay hale getirmek için seçenekler yaratmayalım. Ayrıca, cildiniz bunun için size teşekkür edecek. İşte bu yüzden kolay ve kısa bir cilt bakımı rejimi en iyisi.

Sadelik

Güzellik uzmanlarının cilt bakım rutinlerini anlattığı YouTube videolarını hepimiz görmüşüzdür. Hangisi daha iyi? Harika bir cilde daha kolay nasıl sahip olabiliriz? Zamanla sadeliğin zihinsel sağlığımız için daha iyi olduğunu ve bizi hayattan zevk almak için özgür bıraktığını anlıyoruz. Minimalist cilt bakımı rutini ile çok fazla düşünce ve enerji gerektirmeyen kolay bir işleme sahip olacaksınız. Bu istediğiniz şeylerin peşinden gitmenizi sağlayarak size zaman kazandıracak. Cildinize dikkat etmek için birkaç küçük adım uyguladığınız sürece, istediğiniz sonuçları almaya devam edeceksiniz.

Zaman kazandırır

Zaman! Minimalist bir cilt bakımı rutini size her hafta dakikalar ve muhtemelen saatler kazandırır. Ayrıca, daha kısa bir rutin aynı zamanda cilt bakımınıza ayak uydurma olasılığınız daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Cilt sağlığını iyileştirebilir

Cildinizi çok fazla ürünle bunaltmak sağlıklı değil. Ağırlaşmış bir cilt büyük olasılıkla çok sayıda cilt bakım ürünü kullanılmasındandır. Bu yüzden bir dahaki sefere cildin kontrolden çıktığını hissettiğinizde minimalizme dönün!

Peki Minimalist bir cilt bakım rutini nasıl oluşturulur?

Artık minimalist cilt bakımının neden önemli olduğunu bildiğinize göre, ürünlerinizi kullanma sırası hakkında konuşmanın zamanı geldi. 

Bir temizleyici ile başlarsınız, toniklere ve serumlara geçersiniz ve göz kremleri, nemlendiriciler ve güneş kremi (gün boyunca) ile bitirirsiniz.

Yüz maskeleri, yağlar veya diğer tedavileri dahil etmek isteyebilirsiniz. Sadelik adına, farklı ürünlerinizi haftada bir veya iki kez eklemeyi tercih edebilirsiniz. Ancak aşağıdaki liste, her gün ne yapılması gerektiğine dair temel bilgileri içerir.

Temizleyici ile başlayın

Her şeyden önce cildinizi temizleyin! Cildimiz her gün ve gece boyunca çok fazla kir ve zararlı şey alır. Onu korumak için bir temizleyici kullanın ve bakterilerin dışarı çıkmasına izin vermediğinizden emin olun. Bu rutini basit tutmaya çalıştığınız için, birden çok şey yapan bir temizleyici bulmak en iyisidir.

Örneğin, aynı zamanda bir eksfoliatör olan bir temizleyici isteyebilirsiniz. Bununla birlikte peelingin her gün yapılması gerekmez. Bu nedenle bunu daha yumuşak bir temizleyici ile döndürmeli ve eksfoliyatörü yalnızca haftada 3 kez veya daha az kullanabilirsiniz.

Ayrıca sivilcelerle savaşan veya cildinize bağlı olarak başka bir özelliği olan bir temizleme ürünü kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Mesele, temizleyicinizi çifte görev yapmaya çalışmaktır. Bu şekilde, rutini kısa tutabilirsiniz. 

Özel tedavi uygulayın

Temizleyicinizden sonra daha özel tedaviye geçebilirsiniz. Bu, cilt tipinize bağlı. Bazıları için akne tedavisi gerekli olabilir. Diğerleri için tonik veya biraz C Vitamini serumu yeterli olabilir.

Cildinizin ihtiyacı olanı kullanın ve gereksiz şeylerle aşırı yüklemeyin. (Mutlaka cilt bakım uzmanından destek alın.)

Nemlendirici uygulayın

Son olarak, nemlendirmeniz gerekir. Gündüz için güneş koruyuculu nemlendiriciye sahip olmak iyidir. Minimalist cilt bakımı rutininize ekstra bir adım eklemenize gerek kalmadan cildinizi koruyacaktır. Ancak geceleri, yaşlanma karşıtı bir nemlendirici veya gündüz kreminden daha ağır bir gece kremi tercih edebilirsiniz.

Sabah ve Gece Cilt Bakım Rutinleri Arasındaki Fark

Rutininiz sabahtan akşama biraz değişebilir. Birden fazla amacı olan ürünleri kullanarak rutininizi nasıl kısaltabileceğinizi gördünüz. Ayrıca akşam veya sabah olmasına göre kullandığınız ürünleri de çeşitlendirebilirsiniz. Ayrıca geceleri birkaç ekstra ürün eklemeyi tercih edebilirsiniz, ancak bunu basit tutun ve belki de günlük ürünlerden bazılarını takas edin, böylece gereğinden fazla ürün kullanmazsınız. Rutininizi beş veya daha az üründe tutmaya çalışın. Burada asıl önemli olan, işleri basit tutmak ve özel cilt tipinize uygun yüksek kaliteli malzemeler kullanmak.

Minimal Cilt Bakımı İçin Malzemeler

Cilt bakımınıza dahil etmeye çalışmanız gereken birkaç sağlıklı ve hayati bileşen vardır. Bazı önerilerde bulunacağız, ancak sizin için doğru olanlar cildinizin neye ihtiyacı olduğuna bağlı olacak. 

Minimalist cilt bakımı için göz önünde bulundurulması gereken diğer bileşenler: (Bunlar cilt bakım ürünlerinde bulunur, böylece tercih ettiğiniz malzemeleri içeren şeyleri satın almayı seçebilirsiniz.)

Tabii ki öncesinde cilt uzmanından cildinizin neye ihtiyacı olduğunu öğrenin. 

  • C Vitamini: Bu süper faydası olan bir vitamindir. Cildinizin kolajen üretimine yardımcı olur, göz altı halkalarını aydınlatmaya ve daha pek çok şeye yardımcı olur.
  • Kafein: Antioksidandır ve ciltteki şişliği azaltmak için harikadır.
  • E Vitamini: Cildinizi hasarlardan korumaya yardımcı olur.
  • Hyaluronik asit: Cildin nemli kalmasını sağlar.
  • Salisilik asit: Aknenin yönetilmesine ve gözeneklerin tıkanmasına yardımcı olur.

Minimalist Cilt Bakımı Size Nasıl Para Kazandırabilir?

Minimalist cilt bakımı için sadece bir sürü sağlık ve yaşam tarzı faydası olmakla kalmaz, aynı zamanda rutininizi kısaltmak ve cilt bakımı bölümünde daha az satın almak için birçok başka neden vardır. En büyük sebeplerden biri tasarruf etmek. 

Minimalist Cilt Bakımı İçin Nasıl Bütçe Yapılır?

Şimdi cilt bakımı harcamalarınızı karşılamak için nasıl bir bütçe oluşturacağınızı gözden geçirelim.

Maksimum Ne Kadar Harcamak İstediğinize Karar Verin

Muhtemelen her ay yeni cilt bakım ürünleri almanıza gerek yok. Bunu yalnızca üç ayda bir yapmanız veya stoklayıp yılda bir kez satın almanız gerekebilir. Harcamak istediğiniz miktara karar verin ve ardından ihtiyacınız olan temizleyici, nemlendirici ve diğer ürünleri alabilmek için tasarruf edin.

Bütçe Dostu Ama Kaliteli Markalar Arayın

Uygun fakat kaliteli ürün satan mükemmel markalar var. Bazı ürünler çabuk tükenebilir, bazıları ise uzun süre dayanır. Bu yüzden maliyetlerinizi tahmin etmek önemli.

Ne Sıklıkla Alışveriş Yapacağınızı Belirleyin ve Parayı Bir Kenara Koyun

Her üç ayda bir veya üç ayda bir cilt bakımına para harcamayı planlıyorsanız, haftada ne kadar tasarruf etmelisiniz?

Sadece ne kadar harcamak istediğinize bütçenizde yer açmalısınız. Ürünleri satın aldıktan sonra daha fazla şey almak için acele etmeyin. Bunun yerine, cilt bakımı rutininizi ve ürünlerinizi dikkatlice seçin, böylece sizin için çalıştığından emin olabilirsiniz.

Neye Sahip Olduğunuza Bakın

İlk olarak, sahip olduğunuz cilt bakım ürünlerine bakın. Bunlardan herhangi biri cilt tipiniz için iyi çalışıyor mu? Cildinizin iyi tepki vermediği herhangi bir şey var mı? 

Ne Satın Alacağınıza Karar Verin

Neye sahip olduğunuzu gördükten sonra ne satın alacağınıza karar verin. Bunu, bir temizleyiciye, gündüz ve gece için bir nemlendiriciye ve muhtemelen cildinizin ihtiyaçlarına göre bazı özel ürünlere ihtiyacınız olduğunu hatırlayarak yapabilirsiniz. Ardından, satın almanız gereken şeylerin bir listesini yapın veya zihinsel bir listesini yapın. (Ama satın almadan önce araştırma, araştırma, araştırma.)

İhtiyacınız Olan Ürünleri Satın Alın

Uygun fiyatlı markalara ve doğal malzemelere bağlı kaldığınızdan emin olun. Ayrıca, alerjik reaksiyonlar durumunda yeni ürünleri yüzünüze koymadan önce test etmeniz önemli.

Hiç kullanmadığınız ürünlerle dolu dolaplara veda edin. Şimdi cilt bakım ürünlerinizi kontrol ettiğinizde, yalnızca birkaç yüksek kaliteli ürünler görmelisiniz.

Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler Denemeye Ne Dersiniz?Hassas bir cilde mi sahipsiniz? Cilt lekelerinden kurtulmanın doğal yollarını mı arıyorsunuz? Öyleyse, doğal ve tasarruflu önerilerimize göz atın.

 

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800