Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler Denemeye Ne Dersiniz?

Hassas bir cilde mi sahipsiniz? Cilt lekelerinden kurtulmanın doğal yollarını mı arıyorsunuz? Öyleyse, doğal ve tasarruflu önerilerimize göz atın.

Limon ve Şeker Maskesi

Limonun güneşte leke oluşturmaması için gece uygulamanız gereken bu maskeyi yeni oluşan lekelerinize uygulayın. Bir yemek kaşığı şeker ve bir yemek kaşığı suyu, yarım limon suyu ile karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra bu karışımı yüzünüze uygulayın. Beş dakika kadar beklettikten sonra yıkayın. Ardından bir yemek kaşığı bal ile yarım limon suyunu homojenize edin ve cildinize sürün. Cildinizde 20 dakika bekleyen maskeyi iyice yıkayın.

Maydanoz Maskesi

Bir demet maydanozu yarım litre kadar kaynamış suyun içine atın ve 15 dakika daha kaynattıktan sonra ocaktan alın. Maydanoz suyu soğuduktan sonra içerisine beş yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Bu karışımı püskürtmeli bir şişeye koyun ve her gün cildinize sürün.

Elma Sirkeli Maske

Her gün yatmadan önce kullanabileceğiniz bu toniğin, zamanla lekelerin renginde bir açılma yarattığını gözlemleyebilirsiniz. Uygun bir şişeye, yarı yarıya elma sirkesi ve içme suyu ekleyin. Temizlediğiniz cildinize pamuk yardımıyla masaj yaparak sürün. Pamuğa birkaç damla taze limon suyu da sıkabilirsiniz, bu toniğin etkisini artırır. Toniği uyguladıktan sonra yüzünüzü yıkamadan uyuyun. Sabah mutlaka yüzünüzü yeniden temizleyin. Güneşe çıkmadan önce cildinizi bu malzemelerden arındırmayı ihmal etmeyin.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store