Milyar Dolarlık Sabah Rutinleri

Bu milyar dolarlık sabah rutinleri, aslında çok basit gibi duruyor değil mi? Madem öyle neden denemiyorsunuz?

1 7 İyi uyuyun

Her şeyden önce, iyi bir gece uykusuna öncelik vermek önemli. Uzun bir yolunuz varsa veya evin etrafında koşuşturan minikleriniz varsa bunun zor olabileceğini biliyorum. Ancak araştırmalar en az yedi saat uyumanızın stresinizi azalttığını ve zihninizi hedeflerinize doğru çalışmaya hazırladığını gösteriyor.

  • Uyku programınızla tutarlı olun

Her gece aynı saatte yatın ve her sabah aynı saatte kalkın. Bir alarm kurabilir ve vücudunuz hazır olduğunda dikkatli bir şekilde uyanabilirsiniz. 

  • Odanızın sessiz ve karanlık olduğundan emin olun

Sessizlik ve karanlık bir oda uykunuzu alabilmeniz için ideal bir ortam hazırlar.

  • Yatmadan önceki son 30 dakika içinde elektronikten kaçının

Yatmadan yarım saat önce telefonunuzu kenar koyma alışkanlığı edinin. Bu zamanı komodininizdeki kitabı okumak, yüzünüzü yıkamak, yarının kıyafetini hazırlamak veya ertesi gün için yapılacaklar listesi yapmak için kullanın.

2 7 Sabah ilk iş telefonunuzu kontrol etmekten kaçının

Sabah gözünüzü açtığınızda ilk yaptığınız şey ne? Telefonunuzu kaydırmak, zararsız görünebilir. Ancak düşündüğünüzden daha fazla zarar verebilir. Araştırmalar; bir metin, bir haber başlığı veya acil bir e-posta gibi olumsuz bir şey görmenin stres tepkinizi ateşleyebileceğini gösteriyor. Bu nedenle, milyar dolarlık sabah rutininiz için, ilk uyandığınızda e-postaları, sosyal medyayı veya haberleri takip etme cazibesine karşı savaşın. Güne başlamaya hazır olana kadar telefonunuzu komodinin üzerinde bırakın.

3 7 Su için

Sabahları ilk iş olarak bir bardak dolusu su içmek vücudunuzu uyandırmaya, gün boyunca uyanık kalmanıza ve odaklanmanıza yardımcı olabilir. Kahve aynı zamanda bir idrar söktürücüdür, bu nedenle su, sabah kahvesinin kaybettiği sıvıları yenilemeye yardımcı olabilir.

 

4 7 Meditasyon yapın

Meditasyona zaman ayırın. Biraz zor görünebilir, ancak düşüncelerinizi güne yönlendirebileceğiniz zihinsel bir sakinlik durumuna girmenize gerçekten yardımcı olur.

5 7 İyi bir kitap okuyun

Güne yeni bir şeyler öğrenerek başlamak, milyar dolarlık bir sabah rutininin önemli bir parçası. Hedeflerinize uyum sağlamanıza ve önünüzdekilerle başa çıkmak için ilham almanıza yardımcı olur. Bu nedenle, her sabah bir kişisel gelişim kitabının bir bölümünü okumayı deneyin. (Zaman sıkıntısı çekiyorsanız 10 sayfa ile sınırlayabilirsiniz.) Şu anda ilginizi çeken bir konu seçmenizi tavsiye ederim. İlk kez bütçe yapmayı öğreniyorsanız, para zihniyetinizin üstesinden gelmeye çalışıyorsanız, gelirlerini artırmak istiyorsanız, şu kitaplara göz atmanızı tavsiye ederiz:  https://www.paradurumu.com/gelsin-paralar/ozlem-denizmenin-kitaplari-ne-anlatiyor-haberi-6847

6 7 Gün için önceliklerinizi belirleyin

Milyar dolarlık sabah rutini listemizdeki bir sonraki adım, bugün mutlaka yapmanız gereken iki veya üç ana şeyden oluşan bir yapılacaklar listesi oluşturmak. Bunlar en önemli öncelikleriniz. Ardından, önemli olan ancak acil olmayan her şeyin daha küçük bir listesini oluşturun.

Güne başladığınızda, her önceliği mümkün olduğunca tamamlamaya çalışın. Fazladan zamanınız varsa, bazı küçük öğelerin üstesinden gelebilirsiniz.

7 7 Egzersiz yapın

Sabahları vücudunuzu hareket ettirmek için zaman ayırın. Egzersiz; stresi azaltır, daha iyi uyumanızı sağlar. 

  • Biraz yoga yapın
  • Dans edin
  • Bazı kuvvet egzersizleri yapın
  • Fitness dersi alın
  • Mahallede dolaşın
  • Bisiklet sürün

Sabahlarınız çok yoğunsa, akşamları 30 dakikalık bir antrenmanla başlayın.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800