Kirazın fiyatı gram altını solladı!

Türkiye'de hasadına mayıs ayında başlanması beklenen kiraz, Güney Amerika ülkesi Şili'den gelerek tezgahlarda yerini alırken bin 250 liralık fiyatı ile bin 110 lira civarında satılan gram altını geçti.

1 3 İTHAL KİRAZ ALTINDAN KIYMETLİ

Türkiye'de ilkbahar aylarında hasadına başlanan kiraz, Güney Amerika ülkesi Şili'den ithal edildikten sonra paketler halinde satışa sunulurken, manav tezgahında paketi 250 liradan alıcı buluyor.

2 3 KİLOGRAMI BİN 250 LİRADAN SATILIYOR

Kilogramı yaklaşık bin 250 liradan satılan kirazın fiyatı, ülke genelinde ortalama bin 110 liradan alıcı bulan gram altını geçerken, yerli ürünün hasadı yaklaştıkça fiyatların inmesi bekleniyor.

3 3 FİYATI ŞU AN GRAM ALTINI GEÇTİ

Kirazı mevsimsiz bir şekilde ihtiyacı gidermek adına ithal ettiklerini söyleyen manav Nizami Buran, "Normalde mevsimi Nisan - Mayıs aylarında olan kirazı Şili'den getirttik. Salihli cinsi olan bu kirazın muazzam bir tadı ve görünüşü var. İthalat bedelleri yükseldiği için fiyatı bin 250 lira civarında. Gram altını şuan geçiyor fiyatı. Yerli ürünler yaklaştıkça fiyatı düşer. Soğuk havada muhafaza ediyoruz. İhtiyaca göre elimizde ürün bulunduruyoruz" diyerek ithal kirazı daha çok hamilerin ve hastaların talep ettiğini söyledi.

Yorumlar
Kalan Karakter 800