Hedeflerinize Ulaşırken Kendinizi Nasıl Özgür Bırakabilirsiniz?

Hayatınızı yaşamak istediğiniz gibi yaşamıyormuş gibi hissettiğiniz oldu mu? Bazen hayatımızı en iyi şekilde yaşayabileceğimiz noktaya gelmemize yardımcı olacak bazı adımlar atmamız gerekir.

Hayatınızı yaşamak istediğiniz gibi yaşamıyormuş gibi hissettiğiniz oldu mu? Bazen hayatımızı en iyi şekilde yaşayabileceğimiz noktaya gelmemize yardımcı olacak bazı adımlar atmamız gerekir.

Hayat, istediğiniz hayatı yaşamamak için çok kısa, o yüzden en iyi hayatınızı yaşamak ve finansal hedeflerinize ulaşmak için kendinizi nasıl özgür bırakacağınıza geçelim!

Yolunuzdan çekilin: Hayatınızı gerçekten en iyi şekilde yaşamak istiyorsanız, kenara çekilmenin ve kendi yolunuza bakmanın zamanı geldi. Bunu, korkularınızı aşmanıza yardımcı olacak. Bunu plan oluşturarak yapabilirsiniz. Ayrıca, hedeflerinize ulaşmanızı engelleyen sınırlayıcı inançları belirlemek için biraz zaman ayırın ve her sınırlayıcı inanç için bir karşı eylem/karşı düşünce bulun.

Özgün yaşamaya başlayın: İlk beş temel değerinizin bir listesini yapın. Bunlar, sizin için gerçekten önemli olan şeyler ve tüm kararlarınızı dayandırdığınız ilkelerdir. Örneğin, temel değerlerinizden biri büyüme ise, en iyi hayatınızı yaşamak, sürekli yeni şeyler öğrenmeyi içerir.

Kendinize zaman yaratın: Bu kendinizi özgürleştirmenin pratik bir yoludur. Örneğin, ev işleri sizi meşgul ediyorsa ve kendinize zaman ayıramıyorsanız, kendinize zaman yaratmak için bu işlerden bazılarını dışarıdan temin etmeyi düşünün. Bir arkadaşınızdan veya akrabanızdan çocuklarınıza bakmasına yardımcı olmasını isteyin, eşinizle ev işleri hakkında konuşun veya bütçenize uygunsa bir temizlik hizmeti alın. 

Kendinizi diğer insanların beklentilerinden kurtarın: Başkalarının fikirlerini artık umursamadığınızda, onaylarını aramadığınızda veya beklentilerini karşılamaya çalışmadığınızda, birçok yönden özgürleşeceksiniz. Değerlerinize göre yaşayarak, gerçekten ne istediğinizi ifade ederek ve beklentilerini gerçekleştirerek özgürleşin.

Hedefler belirleyerek kendinizi özgür bırakın: Hayatınızdan ne istediğinizi düşünün. Bunları yazmak için biraz zaman ayırın ve en çılgın hayallerinizi ekleyin. Oradan, üzerinde çalışmaya başlayabileceğiniz eyleme geçirilebilir hedeflere bölün.

Özgürlüğe giden yolu bulun: Hayatınızdaki her şeyden bunalmış hissediyorsanız, eşyalarınız üzerinde kontrol sahibi olmak ve yer açmak için bir düzenleme projesine başlamanın zamanı gelmiş olabilir.

Kendinizi kimseyle karşılaştırmayın: Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayı bıraktığınız takdirde pek çok insanın asla ulaşamayacağı bir özgürlük alanına ulaşacaksınız. Kendinizi özgür bırakarak, en iyi hayatınızı yaşama ve finansal hedeflerinize ulaşma yolunda ilerleyeceksiniz!

Swap Anlaşması Nedir, Ne İşe Yarar?Swap finansal anlamda ele aldığımızda, finansal piyasalarda yapılan değiş tokuş işlemine verilen addır. Bu değiş tokuşa konu olan enstrüman; faiz oranı, para, varlık ya da borç olabilir. İşte ‘swap’ hakkındaki detaylar.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store