Bu mamamatik atıkla çalışıyor…

Balıkesir'de 5 noktaya konulan mama otomatı hem çevre bilincinin gelişmesine hem de hayvanların beslenmesine katkı sağlıyor. Mamamatikler genç yaşlı her kesimin ilgisini çekiyor.

1 6 SIFIR ATIK BİLİNCİ HAYVAN SEVGİSİYLE BİRLEŞİNCE
SIFIR ATIK BİLİNCİ HAYVAN SEVGİSİYLE BİRLEŞİNCE

Balıkesir'de 5 noktaya konulan mama otomatı hayvanların beslenmesine katkı sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, kent sakinlerinden gelen dönüşleri de değerlendirerek mamamatik projesini hayata geçirdi. Cam, metal veya plastik 5 şişe karşılığında mamamatikten bir paket ücretsiz mama alanlar, bununla kedi ve köpekleri besliyor. Otomatlar, çocuk, genç, yaşlı her kesimden kent sakinlerinde çevre ve sıfır atık bilinci oluşmasına da katkı sunuyor.

2 6 SAHİPSİZ HAYVANLAR İÇİN HASSAS ÇALIŞMA

Avlu Balıkesir Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Toplu Taşıma Merkezi, Altıeylül ilçesi Bahçelievler Mahallesi Teknik Lise Caddesi, Çağış Kampüsü ile Edremit Sokak Hayvanları Tedavi Merkezine kurulan mamamatiklerin 8 noktaya daha konulması hedefleniyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Volkan Karateke, , sahipsiz hayvanlar için çalışmalarını hassasiyetle sürdürdüklerini söyledi.

3 6 PATİKART İLE DÜZENLİ MAMA DESTEĞİ
PATİKART İLE DÜZENLİ MAMA DESTEĞİ

İvrindi ve Altıeylül ilçelerindeki rehabilitasyon merkezleri, hayvan sahiplerine "Patikart" ile düzenli mama desteği verilmesinin yanında mamamatik projesinin de ilgi gördüğünü anlatan Karateke, şu ifadeleri kullandı:

4 6 DÖNGÜSEL EKONOMİYE KAZANÇ

"Plastik ve cam şişelerimizi vatandaşlarımız aracılığıyla toplayarak onları döngüsel ekonomiye kazandırıyoruz. Bununla beraber hayvan sevgisini işlemiş oluyoruz. Sokaklardaki can dostlarımıza mama desteğini vatandaşlarımızla yapmış oluyoruz. İçinde çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi olan bütün projelere destek olmaya, yeni projeler üretmeye Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak devam edeceğiz."

5 6 8 MAMAMATİĞİ DAHA FAALİYETE GEÇİRECEĞİZ
 8 MAMAMATİĞİ DAHA FAALİYETE GEÇİRECEĞİZ

Veteriner İşleri Şube Müdürü Tuncay Dönmez de projenin özellikle çocuklar arasında benimsendiğini vurguladı. Bu çalışmayı halkın talepleri doğrultusunda hayata geçirdiklerini aktaran Dönmez, "Yoğun talep alıyoruz. İlerleyen zamanlarda 8 mamamatiği daha faaliyete geçireceğiz." dedi.

6 6

Mamamatiği kullanan öğrencilerden 10 yaşındaki Adem Baki, uygulamayı çok beğendiğini ifade ederek, "Biriktirdiğim boş şişeleri mamamatike attım. Mamaları aldım, eve giderken sokak hayvanlarını besleyeceğim. Bu sayede çevreyi korumuş ve hayvanlara yardım etmiş oluyoruz. Çevreyi korudukça dünyamız daha da renkleniyor." diye konuştu.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800