30’lu Yaşlarımda Keşfettiklerim

30’lu yaşları deneyimlemek; yıllarca süren çömez döneminden sonra terfi etmek gibi bir şey. İçsel bir değişim var! Birdenbire daha güçlü hissediyorsun.

30’lu yaşları deneyimlemek; yıllarca süren çömez döneminden sonra terfi etmek gibi bir şey. İçsel bir değişim var! Birdenbire daha güçlü hissediyorsun. Artık gençken yaptığınız hatalardan kaçınacak kadar deneyimlisiniz. Yirmili yaşların yükünden arınmış ama kırklı yaşların ağırlığını hissetmek için çok genç. 

İşte kendimle ilgili keşfettiklerim:

Fikir Sahibi Olun

Şimdiye kadar, hayatta neye değer verdiğiniz ve ne tür bir yaşam tarzı sürdürmek istediğiniz konusunda iyi bir fikriniz olmalı. Bu, sizin için önemli olmayan şeylere para harcamayı bırakmanın zamanı olduğu anlamına gelir. 20'li yaşlarımda ne kadar parayı boşa harcadığımı biliyor musunuz? Çok fazla! Oturun, paranızla neyi başarmak istediğinizi düşünün ve ardından işinize yarayan harcama önceliklerinin bir listesini oluşturun. Ardından, bu önceliklere göre harcayın. Harcamalarınız değerlerinizle daha uyumlu olacak ve sonuç olarak daha mutlu olacaksınız.

 

Zaman Akıp Gitmesin

"Vakit nakittir" ifadesini duymuşsunuzdur eminim. Zamanınız muhtemelen her şeyden daha değerlidir. Zamanınıza değer verin. Zamanınızı sürekli olarak para için takas etmenize gerek yok. Zamanınızı en üst düzeye çıkarmanın ve daha verimli bir şekilde kazanmanın yollarını arayın.

 

Beceri En İyi İştir

Yeni beceriler geliştirmeye devam edin. Kendinizi yeniden oluşturun. Öğrenmeye devam edin. Bu şekilde, işinizi kaybetseniz bile birileri için her zaman değerli olursunuz.

 

Deneyimler Biriksin

Paranızın bir amaca yönelik bir araç olduğunu unutmayın. Siz de biraz yaşayabilirsiniz. Sadece biriktirmek zorunda olduğunuzu varsaymayın. Birikime ayırdıklarınız kadar kendinize de ayırın. Harika deneyimler kumbarası yaratın, harcamalarınızı oradan karşılayın.

 

Hayaller Kurulsun

30'lu yaşlar yeni şeyler deneyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Aksine tam da şimdi deneme vakti… Yurtdışında yaşamak ister misiniz? Yapın. Hep kendi kendinizin patronu olmak mı istediniz? Yapamayacağınızı kim söyledi? Yeni ne yapmak istiyorsanız, durmayın.

 

Çocukken hep harika şeyler yapmayı hayal ederiz. Yaşımız ilerler, deneyimlerimiz artar ve hayallerimiz küçülür. Bunun olmasına izin vermeyin. Yaşınız ilerledikçe hayalleriniz daha da büyüsün…

 

Bütçenize Minimalist YaklaşınBütçenize minimal bir bakış açısı ile yaklaşmak finansal hayatınızı düzene sokmanıza yardımcı olacak!

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800