Bütçenize Minimalist Yaklaşın

Bütçenize minimal bir bakış açısı ile yaklaşmak finansal hayatınızı düzene sokmanıza yardımcı olacak!

Bazen işleri aşırı karmaşık hale getiririz, özellikle de finansal durumumuz söz konusu olduğunda. İster minimalizm hakkında yeni yeni öğrenmeye başlayan bir minimalist olun, ister sadece finansal durumunuzu ele almak için daha basit bir yola ihtiyacınız olsun, hepimiz paramızın yönetimini iyileştirmek için minimalizmden birkaç ipucu alabiliriz. İnanın bütçenize minimal bir bakış açısı ile yaklaşmak finansal hayatınızı düzene sokmanıza yardımcı olacak!

 

Hedefleriniz ve Öncelikleriniz Belirli Olsun

Ne için para biriktirdiğinizi, neye para harcamak istediğinizi bilin. Finansal hedeflerinizin ve önceliklerinizin bir listesini yapın ve o listeye uyum sağlayın. Bu kendinize bir yol çizmenize ve para ile ilgili öncelikleriniz söz konusu olduğunda neyin önemli neyin önemsiz olduğunu hatırlatmanıza yardımcı olacak. Finansal seçimlerinizi çok daha kolay yapabileceksiniz. Bunlar alışkanlıklarınız haline geldiğinde, paranız üzerinde kontrol sahibi olmak günlük hayatınızın bir parçası olur.

 

Karşı Koyamadıklarınızdan Uzak Durun

Bir minimalist gibi bütçe yapmak istiyorsanız, kesinlikle ihtiyacınız olmayan şeyleri ne zaman, neyi ve nasıl satın almaya meyilli olduğunuzu anlamanız gerekir. "Zaaflarınız" nedir? Sevdiğiniz ürünleri tanıtan bloglara sık sık giriyor musunuz? Sosyal medyada takip ettiğiniz markalar neler? Karşı koyabiliyor musunuz? Kendinizi bu döngüden çıkarın, satın almanızı tetikleyen hesapları silin ve sosyal medyada takip etmeyi bırakın. Onları gözden uzak tutabilirseniz, aklınıza kolay giremeyeceklerdir.

 

Dağınıklığı Ortadan Kaldırın

Borcunuzu ortadan kaldırmanın ve finansal hayatınızın kontrolünü geri almanın yollarını bulun. Minimalist, borcunu tek seferde ortadan kaldırabilir. Yol ne olursa olsun, borç için minimalist bir yaklaşım, bu “dağınıklığı” olabildiğince hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak ve oradan daha iyi bir finansal tablo oluşturmaya başlamak olur.

 

Bütçenize Moneye Yaklaşımı

En önemlisi sizin için doğru bütçe yönetimi yapacak bir araç seçmelisiniz. Benim kişisel favorim Moneye! Moneye faturalarınızı, bütçenizi ve hesaplarınızı tek yerde toplayarak tüm giderlerinizi yönetebileceğiniz bir uygulama. Hem de çok eğlenceli bilgiler de veriyor.

 

Neyi seçerseniz seçin, bütçeleme yönteminizi düzenli olarak kullandığınızdan emin olun. Böylece daha iyi bir finansal yaşama sahip olabilirsiniz.

Online Alışveriş Mücadelemi Nasıl Kazanabilirim?Kabul edelim herkes alışveriş yapmayı sever. Online indirimlerin ve evde sıkışıp kalmanın monotonluğunu kırmanın yollarından biri olması nedeniyle de alışveriş yapma sayımız gittikçe artıyor.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800