Limonata sattığı için 150 Sterlin ceza yiyen 5 yaşındaki miniğe teklif yağdı

Bir caddenin kaldırımına limonata satmak için kurduğu stand yüzünden para cezası yiyen 5 yaşındaki küçük kız, birçok yerden iş teklifi aldı.

İngiltere’de işletme profesörü olan Andre Spicer, kızının Londra’da düzenlenen Lovebox Festivali’nin dışında bir stant açmasına izin vermişti. Minik kıza, gerekli izinleri olmadığı gerekçesiyle belediye yetkilileri tarafından 150 sterlin ceza kesildi.

Zabıta, cezanın nedenini uzun bir mektupla okuduğu sırada minik kız  ağlamaya başladı ve babasına sarıldı. Baba Spicer, kızının ağlarken şu sözleri söylediğini aktardı: ‘Babacığım galiba ben çok kötü bir şey yaptım’

Olayın sosyal medyada büyümesi ise belediyeye geri adım attırdı. Tower Hamlets Belediyesi özür dileyerek cezayı iptal etti. Yazılı bir açıklama yapan belediye, “Kanunları uygulayanların sağduyuyla hareket etmesini isteriz. Bu sefer bunun böyle olmadığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Andre Spicer ve kızı, olayın duyulmasıyla çok sayıda festivalden stant açmaları için teklif aldıklarını belirterek Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: “Dünyanın dört bir yanından nazik insanların destek mesajları bizi çok mutlu etti. Onlarca festival, Pazar ve işyeri bize limonata standı açmamızı teklif etti. Umarım bu teklifleri limonata standı açmak isteyen diğer kişilere de yollarlar.”

 

Londra’nın ünlü restoranlarından olan Borough Market, Twitter şu tweet’i attı: “Kızınız Borough Market’te limonata satmak ister mi? Bunun gerçekleşmesini isteriz.”

 

Etiketler Başarı Hikayesi
Yorumlar
Kalan Karakter 800